Koktail

Piešťanský florista robil pre U2 aj Barbru Streisand

By 28. júla 201329 júla, 2013No Comments

Chcel byť hercom, ale náhoda ho priviedla k štúdiu na Strednej odbornej škole v Rakoviciach. Palo Onder (30) vo svojom odbore dobil svet. V Dubline pripravoval kvetinovú výzdobu pre najväčšie hotely aj írsky parlament. Momentálne pôsobí v Londýne a smeruje do New Yorku.

palo onder

„Počas štúdia sa mi venovala floristka Eva Ferancová a zrejme jej vďačím za moje terajšie úspechy, keďže som chcel študovať herectvo, ale vtedajšia situácia mi to nedovolila,“ hovorí Palo Onder, dnes úspešný kvetinový dizajnér.

Po skončení školy pracoval v Bratislave, pre televíznu reláciu zameranú na aranžovanie kvetov. „Od vtedy som vystriedal veľa kvetinárstiev a firiem, ktoré zabezpečujú kvety pre hotely, reštaurácie a známe osobnosti.“ Jeho ďalšia cesta viedla do Dublinu, kde pôsobil šesť rokov. Podľa vlastných slov tam všetky svoje vedomosti a schopnosti ešte vylepšil aj vďaka tomu, že mal možnosť pracovať aj pre skupinu U2 a herečku Barbru Streisand. Zákazníkmi firmy, v ktorej pôsobil, boli aj päť hviezdičkové hotely a írsky parlament.

„Pred dvoma rokmi som sa presťahoval do Londýna, kde pracujem pre Gucci, HSBC, kráľovskú rodinu a najluxusnejšie hotely sveta,“ hovorí Palo Onder a dodáva, že jeho snom je presadiť sa aj v New Yorku: „Mám totiž rád život vo veľkých mestách!“

[singlepic id=45387 w=320 h=240 float=center] [nggallery id=2416]

Text: Martin Palkovič Foto: Archív Pala Ondera

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972