Piešťanské deti sa zapoja do kampane Na kolesách proti rakovine

1. augusta 2013 Off Od

Žiaci prvých stupňov základných škôl sa stretnú, aby svojou energiou podporili boj proti zákernej rakovine. Cieľom kampane Na kolesách proti rakovine je zapojiť čo najviac detí do pohybových aktivít na akomkoľvek type nemotorového dopravného prostriedku.

[singlepic id=3469 w=320 h=240 float=right]Podujatie sa uskutoční na začiatku školského roka 4. septembra pred Domom umenia. Záujemcovia, ktorí chcú symbolickou čiastkou prispieť do zbierky na nákup prístrojov na liečbu nádorových ochorení, tak môžu urobiť v tento deň u študentov v tričkách s logom kampane.

Na kolesách proti rakovine je športovo-kultúrno-vzdelávací projekt, ktorý na Slovensku prebieha už od roku 2003. Zakladateľom kampane je bývalý paralympionik, víťaz Paralympijských hier Sydney 2000 v dráhovej cyklistike, Radovan Kaufman. Pri zrode kampane v roku 2003 Radovan intenzívne pomáhal, avšak ešte počas nej prehral svoj boj s rakovinou a zomrel vo veku 25 rokov.

Kampaň sa stala významným projektom Slovenského paralympijského výboru, ktorý ako hlavný organizátor prijal myšlienku zbierky finančných darov na prístroje v boji proti rakovine. Cieľom kampane je robiť širokú osvetu v prevencii nádorových ochorení, zapojiť aktívne ľudí do športových podujatí a taktiež v rámci vyhlásenej verejnej zbierky pomôcť vyzbierať finančné prostriedky na dôležité prístroje slúžiace výskumu a liečbe nádorových ochorení.

Táto aktivita sa uskutoční pre žiakov II. – IV. ročníka ZŠ. Podujatie sa uskutoční v stredu 4. septembra 2013 od 9.00 h – 11.00 h pred Domom umenia.

Záujemcovia, ktorí chcú symbolickou čiastkou prispieť do zbierky na nákup prístrojov na liečbu nádorových ochorení, môžu tak urobiť u študentov v tričkách s logom „ Na kolesách proti rakovine“ dňa 4. septembra 2013.

Text: Talčová správa/red Ilustr. foto: Martin Palkovič