V Piešťanoch vznikla nová iniciatíva „Chyť a pusť“. Samotný názov trochu provokuje, avšak práve preto by mohol pomôcť k úspechu. „Chyť a pusť“ chce podporiť myšlienku, že život v našich vodách si treba vážiť. Ako ste iste podľa fotiek pochopili, ide o aktivitu  rybárov, konkrétne od nás z Piešťan, ktorí veria, že sa jej podarí dať  aj celoslovenský rozmer.

wlipeň

„Nechceme presviedčať rybárov, že musia pustiť každú jednu rybu, ktorú ulovia, ale radi by sme dosiahli to, aby si čo najviac ľudí vážilo život v našich riekach a jazerách. Dlho sme rozmýšľali ako to docieliť a pomôcť našim vodám a športovému rybolovu na Slovensku. Napokon sme sa rozhodli naštartovať iniciatívu „Chyť a pusť“,“ hovorí Lukáš Stredanský.

V rámci projektu sa okrem informačnej kampane budú tiež predávať výrobky pod značkou „Chyť a pusť“, pričom časť z predaja bude venovaná na zarybnenie slovenských vôd pôvodnými druhmi rýb. Iniciatívu podporil  známy slovenský fotograf prírody Kurt Konrad a poskytol svoje fotografie.

wChyt_a_Pust_foto1_design
Aktuálne tak vznikla luxusná edícia rybárskeho oblečenia „Chyť a pusť“. Tričkí sú vyrobené z organickej bavlny určenej pre športových rybárov so zodpovedným prístupom k prírode. „Vieme, že svet je veľký, ale ak chceme niečo zmeniť musíme začať u nás doma, preto všetky práce na tričkách „Chyť a pusť“ prebiehali na Slovensku. Ryby nie sú anonymné obrázky z foto-banky, ale práca známeho slovenského fotografa, tlač, spracovanie grafiky, dokonca aj zabalenie a tvorba obalu, to všetko je  „Made in Slovakia“. Každé tričko zo série „Chyť a pusť“ je vyrobené zo 100% 17201252_10208736834922441_5272808273665409582_n[1]certifikovanej organickej bio bavlny. Výhodou organickej bio bavlny je okrem veľmi vysokej kvality aj spôsob jej pestovania, pri ktorom sa neubližuje prírode a životu v riekach, to znamená žiadne pesticídy, ktoré už toľkokrát otrávili naše rieky. Áno organická bavlna je drahšia, ale je to podľa nás najdokonalejší materiál z ktorého vieme vyrobiť tričko a tento projekt si to určite zaslúži,“ vysvetľuje L. Stredanský.

Chyť a pusť – je pre niektorých rybárov životná filozofia, pre iných rozumný spôsob ako udržať naše rieky a jazerá plné života. Pre niekoho tieto slová znamenajú pochopenie toho, že si nemôže vziať každú rybu, ktorú uloví a to je cieľ iniciatívy. Viac na www.chytapust.sk.wChyt_a_Pust_foto2_visual (1

-red- Foto: Kurt Konrad

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972