Dňa 16.6.2015 sa na terase piešťanského Kursalonu stretli členky PIWC a občianskeho združenia AkSen, aby sa verejne pripojili k celosvetovej charitatívnej akcii : „ Upleť štvorec „ ( Knit a Scuare) pre 1,5 milióna detí v Južnej Afrike. Cieľom je vytvoriť štvorec ľubovoľného vzoru, farby s rozmerom 20×20 cm. Upletené štvorce sa posielajú v balíkoch do Afriky, kde ich dobrovoľníci zošijú do diek. Na každú deku je potrebných 35 štvorcov.

Popoludní sa začali schádzať naše ženy, bolo krásne počasie. Na stoloch boli porozkladané vlny, ihlice háčiky, upletené štvorce. Každá sa pustila s chuťou do práce a postupne pribúdali štvorce. Entuziazmus a elán týchto žien sprevádzal celé podujatie. Spoločné štrikovanie prítomných žien rozjasnilo ich tváre, dobrú náladu, vzájomné rozhovory z ktorých majú aj nové nápady. Mnohé členky si opäť obnovili svoje zručnosti v štrikovaní a v háčkovaní a s radosťou zaúčali aj do tajov tejto kreatívnej práce aj ostatných návštevníkov, ktorí sa prišli niečo naučiť.

IMG_2613

Občianske združenie Aksen sa vďaka obetavej a nadšenej koordinátorke, pani Marte Stanekovej zapojilo aj v rámci svojich pobočiek do tejto humánnej akcie. Naše členky doteraz uštrikovali spolu 342 štvorcov, 22 čiapočiek, 3 pulovríky, 1 šál a 1 rukavičky, ktoré boli v balíkoch poslané na pomoc chudobným deťom v Južnej Afrike.

IMG_2584

Touto cestou sa chceme poďakovať osobitne pani Magdaléne Cebecauerovej, prezidentke PIWC, ktorá akciu zorganizovala a všetkým dobrovoľníkom, ktorí nezištne pomáhali a pomáhajú denne pre dobrú vec.

IMG_2619

Krásne fotografie dokumentujú vydarené podujatie.

Autor: Ing. Zdenka Slezáriková

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972