Elektrárňa pripravila už druhý večer venovaný prezentácii šikovných ľudí z Piešťan. Na podujatí s názvom Made in Piešťany vol.2 sa zoznámite s Piešťancami, ktorí robia veci inak a po svojom. O svoje príbehy a skúsenosti sa podelia už v piatok 23. júna, podujatie sa začína o 19.30 hodine. Stručné prezentácie doplnené obrazovými materiálmi, ale aj spevom, tancom a chutným pivom. To je charakteristika formátu, ktorého cieľom je predstaviť širokej verejnosti šikovných ľudí z regiónu.

Tentoraz pozvanie prijali úspešná modelka Nikoleta Kováčová, ktorá so svojou mamou Renátou pripravuje blog Raw Mother&Daughter zameraný na surovú a vegánsku stravu. Málokto vie, že za úspešným brnenským konceptom SKØG Urban Hub stojí Piešťanec. Peter Kollár porozpráva o svojom nápade vytvoriť miesto pre stretávanie, kultúru a dobrú kávu, ktoré sa dostalo aj na stránky The New York Times.

Katka Žgančíková a chce všetkých oklobúčiť. Značka Alate millinery zobrazuje zhmotnenie jej predstavy o nosení klobúkov ako spôsob každodennej zábavy, ako súčasť životného štýlu. Pre fotenie svojich výrobkov využila ich autorka nedávno aj inšpiratívne priestory Elektrárne.

S Piešťanmi je cez jedného zo svojich zakladateľov spojené aj Slobodné Vinárstvo. Tento nezávislý rodinný podnik sa s veľkým úspechom venuje výrobe oranžových vín z bielych odrôd, ktoré fermentujú na šupkách. O svoje skúsenosti s varením piva sa podelia zakladatelia piešťanského remeselného pivovaru Simeon. Zlatý mok varia v našom meste už skoro rok a v Elektrárni Piešťany ho budete môcť aj ochutnať.

Made in Piešťany vol.2 začína v piatok 23. júna o 19.30 h v Elektrárni Piešťany. Vstupné 3 €/ 2€ (študenti, seniori, ZŤP). Predaj lístkov hodinu pred predstavením v Elektrárni Piešťany.

Elektrárňa Piešťany bola postavená v roku 1906 ako obecná mazutová elektráreň a aktívne sa využívala až do roku 1945. Jej vlastníkom je Západoslovenská energetika, a.s. (ZSE). V súčasnosti je Elektrárňa Piešťany Centrom kreatívnej energie a umenia, kde prebieha vzdelávanie, popularizácia vedy a ostatných disciplín prostredníctvom prednášok, workshopov, diskusií a interaktívnych výstav. Jej priestory slúžia tiež na prezentáciu rôznych foriem umenia ako je divadlo, hudba, architektúra, dizajn a nové médiá.

-TS Elektrárňa Piešťany-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972