Connect with us

Koktail

Päť Tibeťanov v AkSene

Published

on

„Päť Tibeťanov“ piešťanským seniorom prezentovala v priestoroch AkSenu v stredu 8. júla dlhoročná fyzioterapeutka pani Daniela Pavlová. Súbor piatich dynamických cvičení je určený pre podporu zdravia, energie a osobnej sily. Prednáška sa týkala primárnych energetických centier teda siedmych čakier, v ktorých sa rozdeľuje energia do energetického systému človeka.

SDC10014_resize

 

Advertisement
Hello GPT

Čakry sú umiestnené pozdĺž chrbtice a každá z nich je spätá s určitými orgánmi, žľazami a nervovými plexusmi. Všetky navyše súvisia s určitými stavmi vedomia. Čakry fungujú v harmonickom súlade, preto môžu byť silné alebo slabé, vyrovnané alebo nevyrovnané, a dajú sa ovplyvniť energetickými prostriedkami. Medzi tieto prostriedky patrí aj „Päť Tibeťanov“. Pani Pavlová zdôraznila správne vedomé dýchanie, ktoré pomôže posilniť celý energetický systém človeka. S cvičením jednotlivých cvikov odporučila začať pomaly, postupne, na začiatku každý z piatich cvikov cvičiť najviac trikrát a postupne pridávať. Maximum, ktoré dosiahne málokto je dvadsaťjeden opakovaní. Cviky boli vysvetlené a prevedené pani Evou Kováčovou.

SDC10012_resize

Keď o energetickom systéme človeka iba čítate a diskutujete, ostane pre vás prchavou abstrakciou. Praktizovaním cvičení sa energetický systém môže stať vďaka vlastnému zážitku realitou. Pod vedením pani Daniely Pavlovej je možné naučiť sa správne prevedenie cvikov v telocvični občianskeho združenia AkSen na Teplickej ulici 58.

Advertisement
Hello GPT

-Agnesa Brišková-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články