Parlament mladých vo Vrbovom v jeseni začal s organizovaním tvorivých kurzov pre deti a koncom novembra pripravuje podobnú možnosť aj pre kreatívne ženy a dievčatá z Vrbového a okolia.

tvorive dielne  Vrbove„Už od októbra sa vo Vrbovom pravidelne každý utorok konajú tvorivé dielne pre deti, kde si môžu vytvoriť rôzne maličkosti, precvičiť svoju zručnosť niečo nové sa naučiť a tiež sa zabaviť so svojimi rovesníkmi, uvádza predseda Predseda Parlamentu mladých mesta Vrbové Dušan Sabo. „V októbri sme mali tému jesene, kde si deti vyrobili rôzne maličkosti. Tento mesiac sme sa zamerali na tradície. Deti si skúsili vyšívanie, ale aj prácu s hlinou a čaká ich výlet do Súkromného etnografického múzea v Krakovanoch. V decembri sa budeme venovať Vianociam, detičky si budú môcť vytvoriť vianočné ozdoby, darčeky pre svojich blízkych, adventné vence a veľa iného.“ Kurzy sa konajú vždy v utorok od 16:00 do 17:30 v klube Parlamentu mladých mesta Vrbové v dome kultúry a cena kurzu je iba 3€ na mesiac.

Okrem detí, chcú do spoločnej kreatívnej tvorby zapojiť aj ženy a dievčatá z Vrbového a okolia. „Koncom novembra pripravujeme Stretnutie tvoriviek, ktoré je určené pre všetky tvorivé duše, najmä ženy a dievčatá. Každý, kto sa chce zúčastniť si prinesie svoju rozrobenú vecičku (napríklad pletenie, háčkovanie, korálkovanie a iné) a všetko, čo k tomu potrebuje. Môžete tak prežiť pekný večer vo veselej spoločnosti, oddýchnuť si od bežných povinnosti a niečo nové sa dozvedieť,“ pozýva Vrbovčanky Dušan Sabo- Prvé Stretnutie tvoriviek je naplánované na piatok 27. 11. o 18:00 v klube Parlamentu mladých mesta Vrbové v Dome kultúry, vstup je voľný.

tvorivky-1

Zdroj: Tlačová správa Parlamentu mladých mesta Vrbové

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972