Park miniatúr dnes štartuje sezónu

Park miniatúr dnes štartuje sezónu

1. apríla 2017 Off Od PNky.sk

Brány Parku miniatúr v obci Podolie sa v tomto roku prvýkrát otvoria v sobotu 1. apríla. Krásne jarné počasie priam volá na výlety a vychádzky do okolia a jedno z miest, kde je možné príjemne stráviť nielen čas, je práve expozícia zmenšených stavieb a architektonických skvostov. Nielen deti určite poteší, že minifarma má nový prírastok, baranovi Brunovi a ovci Evke sa narodila čierna ovečka Charlotka, hoci má len pár dní, behá ako malý kamzík. Odteraz bude Park miniatúr otvorený denne, okrem pondelka, od 9 – 17 hodiny, v letných mesiacoch júl a august rovnako od 9 – 19 hodiny.

„Po zime sme odokryli a zreparovali zazimované hrady, na hrade Jelšava sa kompletne vymenili strechy. Najväčším lákadlom je určite osadenie nového, v poradí už 69. modelu hradu. Je to dobová rekonštrukcia hradu Šebeš, ktorého originálna zrúcanina sa nachádza nad obcou Podhradík pri Prešove. Od minulého leta pracujeme na modeli Bratislavského hradu. Od zajtra budete môcť porovnať, kam pokročili práce na monumentálnom modeli a sledovať ako budú ďalšie objekty pribúdať. Nielen pre zamilovaných máme teraz v našom parku milý prírodný úkaz. Krásne nám zakvitla okrasná miničerešňa a tak si zaľúbenci môžu už teraz dať povestný bozk, tentoraz nad čerešňou. A urobiť si pritom originálnu selfie. V prebúdzajúcej sa jari nám už kvitnú aj prvosienky, fialky a začínajú kvitnúť poniklece,“ informujú majitelia parku.

Absolvovať môžete jeden RETRO týždeň pretože aktuálne finišujú prestavby kontajnerov s cieľom zväčšiť priestory predajne a rozšíriť ju pre návštevníkov o ďalšie služby. Predaj vstupeniek a suvenírov sa na chvíľu presunul do vonkajšieho priestoru pred drevenú búdku a pravidelní návštevníci si pripomenú ako Park miniatúr fungoval pred 5 rokmi. Prezrieť si môžete aj prehliadku 69 modelov na expozícii drevorezieb na tému diela spisovateľa Joža Nižnánskeho.

-red/Park miniatúr-