Za značkou Blonde Chamomile stojí zakladateľ občianskeho združenia Sieť Dobra Ľubomír Harmanovský a fotografka Sofi Szoke. Kreatívna dvojica sa v poslednej dobe venovala vytváraniu panoramatických fotografií Piešťan, vďaka čomu je k dispozícii fascinujúci výhľad na lokalitu Lodenice, Lida i Mestského parku. Netradičnú perspektívu na notoricky známe lokality si navyše môžete vychutnať aj prostredníctvom virtuálnej reality. V rozhovore s miestnym aktivistom Ľubomírom Harmanovským sa dozviete ako celý nápad vznikol, prečo sa rozhodol robiť panorámy, čo chystá v najbližších mesiacoch i ako sa dostal k lietaniu s dronmi.

Ako si začínal s dronmi?

Oslovila ma kamarátka Sofi ktorá mala k dispozícii drona na točenie videí však nemala ambície pilotovať, hľadala niekoho šikovného so záujmom pustiť sa do niečoho nového a kreatívneho. Od malička to bol môj sen – mať „lietadielko na ovládanie“ a ihneď ma to nadchlo. Naštudoval som si inštruktážne videa, vyškúšal to a ihneď mi to išlo, zrazu som objavil svoj nový koníček. So Sofiou sme začali spolupracovať a vytvorili sme značku Blonde Chamomile.

Prečo práve Blonde Chamomile?

(smiech) Je to niečo ako Dolce Gabbana alebo Hewlett-Packard… Pohrali sme sa s našimi priezviskami – mňa v škole volali Harmanček, čo je anglicky chamomile a Sofia má priezvisko Szoke, čo je po maďarsky „blond“.

Prečo si sa rozhodol robiť práve panorámy?

Je to veľmi zaujímavý spôsob ako posunúť fotografiu na inú úroveň. Je to veľmi efektné a divákovi to dá možnosť detailne si prezrieť priestor z úplne novej perspektívy. Takisto v dobe prichádzajúcej virtuálnej reality vytvára možnosť použiť VR okuliare a „preniesť“ sa do vzduchu.

Aké práce ste doteraz urobili?

Boli to hlavne videá ktoré sme robili pre radosť, ale aj niekoľko videí zo Zóny bez Peňazí pre občianske združenie Sieť Dobra ktorého som spoluzakladateľom. Niekoľko videí sme urobili pre našich kamarátov (napríklad z vydarejnej akcie Jumping na Lodenici) a známych. Videa ktoré robili pre radosť, ale aj zlepšovanie našich nielen leteckých schopností. Hravou formou sme ohýbali rôznorodosť uhlov pohľadu, ktoré dokážete použiť z inej výšky a veľa sne skúšali čo sa nám zapáči.

Čo plánujete do budúcnosti?

Keďže sme svoje práce zverejňovali pritiahli pozornosť bližšieho aj vzdialenejšieho okolia a ľudia začali mať záujem, ktorý postupne rastie. Keďže zákon vymedzuje spôsob použitia tejto techniky, nemôžeme nadaľej pokračovať na hobby úrovni. Najbližšie kroky budú teda smerovať na kurz operátora dronov, absolvovanie skúšok a certifikácia na pilota UAV. Po tomto kroku už budeme môcť komerčne ponúkať tieto služby.

-lt/Zdroj a foto: Blonde Chamomile-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972