Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny zavŕši Kristína

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny zavŕši Kristína

14. marca 2017 Off Od PNky.sk

Ako prezradila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska (MsKS) Piešťany Marta Jurčová na druhom tohtoročnom zasadnutí mestského zastupiteľstva, program Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny je takmer celkom hotový. Bohatý kultúrny program sa bude začínať tradične piatkom a potrvá tri dni.

olks-2013-17

V piatok 2. júna je na pláne výstava krojovaných bábik. Bábiky v najrôznejších ľudových odevoch budú k nahliadnutiu vo výstavných priestoroch Kultúrno-spoločenského centra Fontána. V rámci výstavy vystúpi aj Folklórny súbor Žito. V hudobnom pavilóne zaznejú tóny Ľudovej hudby Borovienka. Riaditeľka MsKS Piešťany Marta Jurčová rokuje s riaditeľkou Domu umenia Editou Bjeloševičovou, aby sa otvorenie 62. ročníka Piešťanského festivalu uskutočnilo o týždeň skôr ako tradične. Konať by sa malo v piatok večer v Dome umenia.

V sobotu 3. júna sa program začne vystúpením hudobnej skupiny 3D Band na Kolonádovom moste. Trasa sprievodu zostane zachovaná. „Tento rok sme sa rozhodli, že základné školy pravdepodobne nebudeme oslovovať, pretože je veľa sťažností na to, že tieto deti nevydržia takúto dlhú trasu. Určite budem rokovať s kultúrnou komisiou o tom, aký sprievod vytvoríme a koho doň zaradíme,“ uviedla na zasadnutí Marta Jurčová. Subjekty, ktoré majú záujem o účasť v sprievode, sa môžu prihlásiť riaditeľke MsKS Piešťany.

IMG_3045_resize

Popoludňajší program sa začne o tretej vystúpením hudobnej skupiny Funny Fellows. Po nej sa odprezentujú žiaci Základnej umeleckej školy a hudba A capella. Následne opäť vystúpia žiaci ZUŠ, ktorých vystrieda hudobná skupina Hrdza a kubánsky spevák s tanečnicami. Záver dňa spestrí Kristína so svojou kapelou.

V nedeľu 4. júna sa majú v Piešťanoch stretnúť predstavitelia partnerských miest. Podrobnejšie informácie budeme priebežne dopĺňať.

-vv; foto: archív-