Radi bicyklujete, ale chcete vyskúšať niečo nové? Potrebujete niečo so sebou robiť, ale chôdza či beh nie je pre vás to pravé orechové? Skúste kolobežku. Už túto nedeľu 4. júna máte jedinečnú príležitosť zúčastniť sa 0. ročníka Kolobežka tour Piešťany a prejsť okolo Sĺňavy na dvoch kolesách bez šliapania do pedálov.

K dispozícii bude na zapožičanie 30 kolobežiek Kostka. Trať okolo vodnej nádrže po Kolookruhu má dĺžku 10 km. Prvá jazda štartuje sa o 10:00 h z Lodenice. Druhá jazda je na pláne o 14:30 h. Podujatie je určené pre široké vekové spektrum účastníkov od 6 do 99 rokov. Registrujte sa zdarma vopred na webe http://juzi.sk/registracia/ a získajte darček.

Kolobežkovanie

Pravidelný pohyb na kolobežke má výrazné účinky na ľudské zdravie. Jazda na kolobežke všestranne posilňuje celkové kostrové svalstvo. Na rozdiel od chôdze netrpia kĺby a chrbtica nárazmi (ako pri chôdzi, alebo behu na tvrdej podložke). Na rozdiel od jazdy na bicykli, kde sú zaťažované len dolné končatiny (hlavne kolená), kolobežka rovnomerne zaťaží všetky svalové skupiny a je bezpečnejšia.

Všeobecne pohyb na kolobežke uvoľňuje a posilňuje panvové dno a brušné avalstvo. Znižuje problémy s bedrami, uvoľňuje stuhnutú chrbticu (po najazdení 200 km sa celkovo chrbtica spevní a narovná). 

Na kolobežke sa cvičí tiež rovnováha, čo je vhodné zvlášť po ‪úrazoch‬. Charakterom pohybu je jazda na kolobežke blízka atletickému behu.

-inf-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972