6. júla 1990 vtedy 58-ročný obyvateľ Piešťan Karol Š. vtrhol na pôrodnícke oddelenie piešťanskej nemocnice, na ktorom sa vtedy nachádzalo spolu 28 ľudí. Nasledovala niekoľkohodinová rukojemnícka dráma.

Piešťanec vyzbrojený pištoľou a dvomi granátmi držal ako rukojemníka najprv primára MUDr. Milana Kubicu a potom ďalších sedem hodín náčelníka Obvodného oddelenia Verejnej bezpečnosti v Piešťanoch majora Petra Reháka. Terorista žiadal zvolanie dvanástich ľudí vrátane prokurátora, predsedu senátu, psychológa i svedkov a prísľub opätovného zasadnutia občianskoprávneho senátu Okresného súdu v Trnave, ktorý vo februári 1990 rozviedol jeho manželstvo, pričom vinu pripísali jemu. Týmto spôsobom sa teda domáhal zmeny rozsudku senátu, s ktorým nesúhlasil. Ozbrojeného muža bez použitia strelnej zbrane zneškodnil príslušník útvaru rýchleho nasadenia, ktorý so súhlasom páchateľa vystriedal zadržiavaného majora Reháka.

Na základe novely trestného zákona, ktorá nadobudla platnosť niekoľko dní pred činom, bol muž odsúdený na odňatie slobody na 4 roky. Neskôr predseda Mestského národného výboru v Piešťanoch Štefan Hauser odovzdal náčelníkovi Okresného oddelenia v Piešťanoch majorovi Petrovi Rehákovi Plaketu mesta Piešťany za zvládnutie situácie s nasadením vlastného života.

Kronika mesta Piešťany, red; ilustr. foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972