Diaľničná patrola pokrýva svojou činnosťou viac ako 700 kilometrov diaľnic, pričom asistencia vodičom, ktorý sa ocitnú v núdzi, je v cene elektronickej diaľničnej známky. V roku 2016 najazdili príslušníci patroly až 2,4 milióna kilometrov a zasahovali pri 16 537 incidentoch. Pri oprave vozidla pomáhali až v 2 143 prípadoch, odťah zabezpečili 885-krát a pomohli 436 vodičom, ktorým nevystačilo palivo a ocitli sa s prázdnou nádržou. 

„V roku 2016 najazdila Diaľničná parola SSÚD Trnava 171 807 kilometrov s tým, že riešila 1503 incidentov. Pomoc motoristickej verejnosti poskytla najmä pri výmene kolesa pri defektoch, pri pomoci s odťahom a zabezpečovala vozidlá, ktoré mali na diaľnici problém s mobilitou, čím zaistila ich bezpečnosť. Vodiči majú služby Diaľničnej patroly v cene diaľničnej známky,“ uviedla Michaela Michalová, hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti.

Diaľničná patrola síce nie je mobilnou čerpacou stanicou, ale v prípade nedostatku paliva zabezpečí odvoz motoristu na najbližšiu pumpu a dovezie ho späť k odstavenému autu. Jednou z najčastejších činností je asistencia pri výmene kolesa, ktorá už mnohokrát poslúžila najmä technicky menej zdatným šoférom. Vodiči môžu využívať aj mobilnú aplikáciu, ktorá poskytuje čerstvé dopravné správy, turistické informácie o blízkych lokalitách, ale sprostredkováva aj kamerový náhľad na odpočívadlách a aktuálne počasie na diaľniciach. Patrola disponuje 16 vozidlami, ktoré sú v nonstop prevádzke a okrem asistencie vodičom sa podieľajú aj na označovaní miest nehody, čistení vozovky a oddychových miest. Ak sa počas cesty po diaľnici dostanete do problémov, určite neváhajte kontaktovať číslo 0800 100 007.

-lt/Zdroj a foto: Národná diaľničná spoločnosť-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972