Koktail

O 2 % z daní sa uchádza aj Klub priateľov Vojenského historického múzea

By 17. marca 2013No Comments

Rozhodujete sa ktorej neziskovej organizácii tento rok poskytnete 2 percentá zo svojich daní? V Piešťanoch je registrovaných asi sto subjektov, ktoré môžu prijať túto formu pomoci. Predstavujeme vám jeden z nich – občianske združenie Klub priateľov Vojenského historického múzea Piešťany – Mechanici vojenskej historickej techniky.

[singlepic id=13182 w=520 h=340 float=center]

 

Cieľom občianskeho združenia Klub priateľov Vojenského historického múzea Piešťany – Mechanici vojenskej historickej techniky je podpora, rozvoj, organizácia a realizácia aktivít zameraných na vojenskú históriu a Vojenské historické múzeum. Udržiavame kontakty s bývalými príslušníkmi ČSĽA, vojnovými veteránmi, výsluhovými vojenskými dôchodcami, účastníkmi protifašistického odboja doma i v zahraničí a ich rodinnými príslušníkmi.

Ďalej podporujeme Vojenské historické múzeum (VHM) v oblasti práce s deťmi a mládežou. Propagujeme a prezentujeme VHM na verejnosti a podieľame sa na kultúrnych, vedeckých, vzdelávacích, odborných, spoločenských a športových aktivitách.

Do našej činnosti patrí aj zberateľstvo, rekonštrukcia a reštaurovanie historickej vojenskej techniky ako aj kolesovej a pásovej techniky a leteckej techniky. Staráme sa najmä o veľkorozmerné zbierkové predmety múzea.

Členovia klubu tiež spoluorganizujú verejné, spomienkové a kultúrno–spoločenské podujatia so zameraním na čiastočné rekonštrukcie vojnových udalostí z vojenských dejín Slovenska s ukážkami dobovej techniky, dobovej výzbroje a výstroje ako aj organizovanie iných podujatí (diskusné krúžky, semináre, akcie pre školy a pod.) za účelom prezentácie vojenských dejín Slovenska, a to tak na Slovensku ako aj v zahraničí.

Klub spolupracuje s odbornými inštitúciami, orgánmi štátnej správy a inými štátnymi a neštátnymi organizáciami na území Slovenskej republiky a v zahraničí, ktoré sa zaoberajú vojenskou históriou.

Základné informácie

Občianske združenie „Klub priateľov Vojenského historického múzea Piešťany – Mechanici vojenskej historickej techniky“

Adresa: Kasárne SNP, Orviská cesta, LDS-F-6, Piešťany, 921 01

IČO: 42165148

DIČ: 2023309013

Účet: 0286764312/0900

Text: KP VHM

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972