Koktail

O 2 % z daní sa uchádza aj International jazz Piešťany

By 15. marca 2013No Comments

Rozhodujete sa ktorej neziskovej organizácii tento rok poskytnete 2 percentá zo svojich daní? V Piešťanoch je registrovaných asi sto subjektov, ktoré môžu prijať túto formu pomoci. Predstavujeme vám jeden z nich neziskovú organizáciu International jazz Piešťany.

[singlepic id=31229 w=520 h=340 float=center]

 

Po piatich rokoch od otvorenia Art Jazz Gallery v Piešťanoch Jozefom Dodom Šošokom a jeho manželkou sa piatkové koncerty pretransformovali do projektu s názvom International Jazz Piešťany, v rámci ktorého zorganizovali dobrovoľníci združení v okolo Doda Šošoku ročne od 15 až do 40 koncertov slovenských, ale aj svetových jazzových hudobníkov. Pre tento účel v roku 2007 založili Jozef „Dodo“ Šošoka, Viktor Nižňanský a Milan Binčík neziskovú organizáciu rovnakého mena – International jazz Piešťany, n.o. (IJP)

Aj po smrti Jozefa Doda Šošoku IJP pokračuje v nastúpenej ceste a z roka na rok má tento projekt väčší ohlas nielen na Slovensku, ale aj medzi zahraničnými hosťami nášho kúpeľného mesta, čo má pozitívny dopad na propagáciu nielen jazzu, ale aj mesta, regiónu a nakoniec aj Slovenska. Okrem piatkových koncertov organizuje International jazz Piešťany, n.o. pravidelné pondelkové jam sessions, na ktorom hrávajú hudobníci z Piešťan, Trnavy, Bratislavy, Trenčína a pod. Po zatvorení slávneho „džezartu“ v roku 2010 sa koncerty a pravidelné jam session presťahovali do nových priestorov v Kursalone, ktoré prevzali aj pôvodný názov – Art Jazz Gallery Kursalon. (Program nájdete na www.kursalon.sk.)

Okrem projektu International jazz, ktorý v tomto roku pokračuje už deviatym ročníkom, usporadúva IJP na počesť významného muzikanta, ktorý v Piešťanoch našiel svoj domov – medzinárodný jazzový Festival Doda Šošoku. V termíne 7. – 16.6.2013 sa uskutoční už jeho piaty ročník. K pravidelným piatkovým koncertom sa postupne pridávajú ďalšie podujatia ako napríklad: International jazz day (30.4.) – koncert pri tejto príležitosti sa bude konať 26.4. v Art Jazz Gallery Kursalon, výstava Karikatúra a jazz – sprievodné podujatie Festivalu Doda Šošoku, Jazzové leto – swing, spievaný džez a ďalšie „ľahšie“ formy tohto žánru na terase Kursalonu, Hommage to Dodo Šošoka – novembrová spomienka na Doda a Jazzové Vianoce – predvianočný koncert známych interpretov.

Ľudia potrebujú kultúru, aby sa správne rozvíjali, avšak i kultúra potrebuje našu podporu, aby so mohla rozvíjať. Ak ste sa teda ešte nerozhodli, kam pôjdu dve percentá z vašich daní – môžete podporiť lokálnu inštitúciu, ktorá aktívne pracuje na udržaní tohto hudobného žánru v Piešťanoch a šíri dobré meno mesta i v medzinárodnom meradle. Za každý váš príspevok budeme povďační! Ak ste už dve percentá odovzdali, môžete prispieť aj darom – všetky vaše príspevky budú použité na organizovanie koncertov, na ktoré vás touto cestou i pozývame. Ďakujeme!

Tím IJP

Údaje pre venovanie 2% z daní:

Názov: International jazz Piešťany, n.o.

Sídlo: Beethovenova 5, 921 01 Piešťany

IČO: 37 986 864

Číslo účtu: 2626146270/1100

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972