Mesto Piešťany má už niekoľko týždňov nového maskota. Je ním Páv Adam, ktorého dala radnica vyrobiť na základe predlohy škôlkarov z Materskej školy 8. mája 4. Páv Adam sa im prišiel v pondelok, 27. júna, tesne pred prázdninami, osobne predstaviť. Do súťaže „Hľadá sa maskot“ sa zapojilo viac ako 70 detí so 40 výkresmi.

7

Medzi jednotlivými obrázkami sa najčastejšie objavoval motív páva. Porotu zloženú z primátora Miloša Tamajku, výtvarníčky Nadi Mikolášikovej a učiteľky výtvarnej výchovy Julie Džambazovič najviac očaril výkres škôlkarov z Materskej školy 8. mája 4. Keďže krst maskota sa uskutočnil počas víkendu, nie všetky deti sa na ňom mohli zúčastniť. Primátor mesta preto spolu s Pávom Adamom výhercom prišli osobne zagratulovať.

Na výhernom výkrese sa podieľali: Matúško, Samko, Dávidko, Danko, Alex, Dávid, Maťko, Nati, Saška, Marko, Leo, Marko, Julka, Saška, Vaneska a Milicka. Detičky pávovi vybrali aj meno a na výkrese bolo takéto zdôvodnenie: „Páva si deti vybrali na základe povesti o objavení piešťanského bahna a liečivej vody pávom. Meno Adam – najstaršia báseň o liečivých účinkoch piešťanských prameňov je napísaná Adamom Trajanom”.
Páv Adam má už aj založenú stránku na sociálnej sieti a teší sa na všetkých svojich fanúšikov. Ak sa vám na niektorej z akcií, na ktorých sa Páv Adam zúčastní, podarí s ním odfotiť, nezabudnite fotku označiť hashtagom #‎PávAdam.

-Text a foto: Mesto Piešťany, Eva Berezcová-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972