Notebook alebo tablet? Ako si správne vybrať?

Notebook alebo tablet? Ako si správne vybrať?

27. januára 2014 Off Od

Kupujete si nový notebook alebo tablet? Dobre si svoju investíciu zvážte, kým si vyberiete favorita. Na čo sa sústrediť pri kúpe netbooku i ultrabooku? Poradí vám náš manuál.

family

Na čo ho budete používať?

Ak hľadáte notebook iba na bežné „kancelárske“ práce a internet a potrebujete ho mať stále pri sebe, vyberte si z ponuky netbookov. Pomenovanie netbook vzniklo spojením slov internet a notebook, o úplne dokonale charakterizuje jeho výhody. Okrem malých rozmerov 10″ až 11,6″ k ich výhodám patrí aj nízka cena, malá hmotnosť a moderný dizajn. Skvelou novinkou sú ultabooky. Spájajú v sebe výhody netbookov a notebookov – sú ľahké, spoľahlivé, výkonné a rýchle.

Pre bežných užívateľov, ktorí si však potrpia na väčší výkon, radi si na počítači pozrú film i odreagujú sa pri hre, sú vhodnejšie notebooky s rozmermi od 12“ do 15,6“. Najobľúbenejší segment tvoria klasické 15,6“ notebooky. Sú cenovo dostupné, môžete si vybrať zo stoviek modelov, cenových relácií a technických parametrov. Pre náročnejších užívateľov, ktorí používajú notebook ako multimediálne centrum sú vhodné väčšie modely, s uhlopriečkou 17“ a viac.

PC_tablet

Matný alebo lesklý displej?

Lesklý displej má živšie farby a ostrejší obraz, matný je zase lepšie čitateľný aj vonku i pri ostrom svetle a lepšie znáša napríklad odtlačky zvedavých detských prstov.

 Tablety a čítačky kníh

Tablety sú flexibilné, môžete si ich zobrať kamkoľvek, surfovať na internete, hrať hry alebo s nimi uskutočňovať finančné transakcie. Ak si k tabletu prikúpite aj klávesnicu, bez výhrad nahradí menší notebook. Do čítačky kníh sa zmestia všetky vaše obľúbené diela a zaberá naozaj zlomok miesta. A neničí oči. Jej „osvetlenie“ je prirodzené, preto váš zrak netrpí ako pri sledovaní bežného monitora.

Nefunguje, ako má?

Zdá sa vám, že váš počítači notebook už nie je v takej forme ako kedysi, no nechcete ho ešte vymeniť? Ak si s technickými problémami neviete dať rady, obráťte sa na odborníkov. V DOMOSSe vám poradí vyškolený ochotný personál, váš počítači notebook skontroluje, diagnostikuje a v prípade potreby preinštaluje. Rovnako vám do nového pomocníka nainštalujú softvér o antivírusový program.

K najdôležitejším parametrom patrí pri výbere notebooku aj výkon, pamäť i veľkosť pevného disku. Pre pokračovanie článku kliknite TU.

pc-tablet

(pr)