Connect with us

Koktail

Nasledujúci víkend sa bude niesť v Piešťanoch v znamení jahodových pochúťok

Published

on

Počas nadchádzajúceho víkendu, od piatka 16. júna do nedele 18. júna, si môžete užiť Piešťanský víkend jahodových pochúťok. Pripravujú ho členovia oblastnej organizácie cestovného ruchu. V Zuckmann Ville a v kaviarňach hotelov Park a Máj si budete môcť dopriať jedlá, ktorých základom sú chutné jahody od miestnej pestovateľskej firmy Plantex. Tá má plantáže neďaleko Piešťan v Borovciach a v Bučanoch. V ponuke sú dezerty, ale aj nápoje a hlavné jedlo s netradičnou omáčkou.

Pestré jahodové menu pripravili v Zuckmann Ville, ktorú nájdete na pešej zóne v centre mesta. Ak prídete vysmädnutý ako prvý si môžete dať v krásnom prostredí zrekonštruovanej historickej budovy Jahodový Aperolspritz alebo Jahodové bellini, čo sú lahodné letné nápoje, ktorým dominujú jahody z polí neďaleko Piešťan. Slnečné počasie posledných dní jahodám veľmi prospieva, takže majú výbornú chuť. V Zuckmanne ďalej pre vás chystajú ako hlavný chod Filet tresky s jemne pikantou jahodovou salsou a výberom listového šalátu. Filet tresky je jemne opečený a výnimočnú chuť mu dodáva sladko-jemne ostrá omáčka. Ak by ste mali zálusk aj na sladké, môžete si dať domáce palacinky s vanilkovou ricottou, jahodami a sorbetom.

Advertisement
Hello GPT

Zuckmann Villa sa nachádza na Winterovej ulici 56 v Piešťanoch. Otváracie hodiny piatok a v sobotu od 7:30 do 23:00 h. V nedeľu je otvorené od 7.30 do 20:00 h.

V rámci Piešťanského víkendu jahodových pochúťok si v kaviarni hotela Park môžete dopriať tri sladké pochúťky. Prvou je Jahodová poézia. Hotelová cukrárka takto nazvala nadýchaný smotanovo – tvarohový krém s jahodami. Druhou bude Jahodovo – rebarborový pie – krehké cesto plnené osviežujúcou jahodovo – rebarborovou plnkou s lahodnou šľahačkou. No a napokon Falošné jahodové tiramisu, teda ľahký piškót prekladaný jogurtom a jahodami.

Advertisement
Hello GPT

Hotel Park, leží v príjemnom a tichom prostredí na okraji mestského parku tesne pri rieke Váh (Nábrežie Ivana Krasku 2, Piešťany). Hotelová kaviareň s letnou terasou a detským ihriskom s množstvom atrakcií pre deti je  otvorená v čase od 9:00 do 22:00 hod.

Jahodové pochúťky vás čakajú aj v kaviarni hotela Máj. Servírovať sa bude jahodová bublanina z nadýchaného domáceho piškótového cesta bez umelých prísad a jahodový ovocný pohár so šľahačkou a zmrzlinou, ktorého základom je výberová zmrzlina HS select.
V piatok od 19:00 h do 23:00 h sa v kaviarni koná tanečný večer, takže si môžete užiť i príjemné chvíle vo dvojici pri romantických rytmoch hudby.

Advertisement
Hello GPT

Medical wellness hotel Máj sa nachádza v južnej časti mesta, neďaleko rieky Váh a vodnej nádrže Sĺňava (Hlboká 49, Piešťany). Kaviareň  je v prevádzke denne od 11:00 do 23:00 hod.

TS Rezort Piešťany

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články