Koktail

Naprieč Čínou bez sprievodcu

By 24. januára 2013No Comments

Hneď na hraniciach prišiel o Lonely Planet. Taiwan v ňom nebol zakreslený ako súčasť Čínskej ľudovej republiky, preto knižného sprievodcu colníci zhabali. Prvá skúsenosť patrila medzi najabsurdnejšie. O ďalších porozpráva cestovateľ Michal Linhard v Piešťanskom informačnom centre 26. januára o 16.00 h.

[singlepic id=39256 w=520 h=340 float=center]

 

„Ten sklobetón, ten cyberpunk. Chôdza v nadchodoch nad ruchom pestrofarebnej ulice. Pocit výšky nad svetom. Výšky fyzickej aj logickej. Som dojatý, nadšený a inšpirovaný na prasknutie,“ aj takto opisuje na svojom blogu zážitky z ciest po najľudnatejšej krajine sveta.

Na cestu sa vybral sám, aby spoznal krajinu a hlavne ľudí, a aby boli jeho dojmy čo najviac autentické. Ďalším dôvodom jeho cesty bolo naučiť sa základy čínštiny.

REKLAMA

Na svojej prednáške v Piešťanskom informačnom centre bude hovoriť o zapadnutých provinčných mestečkách aj o metropole ako je Hongkong.

Do roku 1997 od Číny nezávislú oblasť prirovnáva ku kryštálu civilizácie. „Tam, kde sa hmota nahustí do určitej miery vznikne potreba organizácie do nejakých efektívnejších a usporiadanejších štruktúr. (…) Mne stačí na tieto miesta prísť na návštevu (kľudne aj na pár mesiacov), s otvorenou papuľou tento úžasný svet pozorovať, a potom sa vrátiť do svojej malej príjemnej dedinky – Bratislavy. “

Text: MP Foto: Michal Linhard

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972