Najlepšie burgre v meste mal v sobotu ProWinter

Najlepšie burgre v meste mal v sobotu ProWinter

7. júna 2017 Off Od PNky.sk

Občianske združenie ProWinter pripravilo počas Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny v sobotu 3. júna občerstvovací stánok, ktorý ste mohli vidieť pri Balneologickom múzeu Imricha Wintera. Obyvatelia a návštevníci mesta si v ňom vychutnali osviežujúcu bazovú limonádu a netradičné sladké „šiško-burgre“ a mnohí z tých, ktorým zachutilo, prispeli na sochu Ľudovíta Wintera. Vďaka podujatiu, ktoré pripravili členovia občianskeho združenia v spolupráci s Balneologickým múzeom Imricha Wintera a partnermi pribudlo na účet sochy 530,36 eur, celkovo je vyzbieraných už 20 592,39 eur.

„Informačný stánok určený na prezentáciu projektu Socha Ľudovíta Wintera sa nám podarilo zrealizovať vďaka spolupráci s Balneologickým múzeom Imricha Wintera. Považujeme za dôležité, aby sa piešťanská verejnosť s členmi občianskeho združenia pravidelne stretávala na podujatiach v meste a mala tak možnosť získať viac informácií o aktuálnom stave projektu. Okrem informácií sme návštevníkov nášho stánku ponúkli aj sladkým občerstvením od nášho skvelého priateľa a šéfkuchára Júliusa Valacha. Zázemie na naše gastro podujatia nám nezištne poskytuje pán Mikloška zo spoločnosti VVM Obchodná s.r.o., ktorému by sme chceli touto cestou poďakovať,“ uviedla Katarína Hallová z občianskeho združenia ProWinter.

Návštevníci stánku sa mohli navyše zapojiť do tomboly, v ktorej súťažili o zaujímavé ceny – publikáciu memoárov Ľudovíta Wintera s názvom Spomienky na Piešťany, na reedícií ktorej začiatkom roka spolupracovali členovia občianskeho združenia ProWinter práve s Balneologickým múzeom Imricha Wintera. Podporovateľka združenia pani Daniela Gloss z RELAX AQUA & SPA zase do tomboly venovala voľné vstupy do trnavského saunového a vodného sveta, ktoré si budú môcť užiť šťastní výhercovia. 

-lt/Zdroj: Občianske združenie ProWiter/Foto: Občianske združenie ProWiter,lt-