Operácia Overlord v júni 1944 otvorila západný front, pomohla rozdeliť vojenskú silu nacistického Nemecka a urýchliť jeho porážku. Klub vojenskej histórie Red Eagles pripomenie túto udalosť počas druhého augustového víkendu v Krakovanoch.

Podujatie má názov Historický deň v Normandii a jeho súčasťou bude celodenná prezentácia dobového tábora počas operácie Overlord, výstava dobových zbraní a výstroje vojakov 505. pluku 82. výsadkovej divízie, ukážka streľby z paravýsadkárskeho kanónu M3 37mm, ukážka poradovej prípravy členov KVH Red Eagles, ale aj rezentácia Army Nurse Corps – zdravotné sestry v americkej armáde.

Podujatie Historický deň v Normandii sa uskutoční 8. a 9. augusta od 9.00 do 17.00 h na Železničnej ulici číslo 6 v Krakovanoch. Ďalšie informácie nájdete vo facebookovej udalosti.

Klub vojenskej histórie KVH Red Eagles, ktorý je organizátorom podujatia, sa zameriava na dejiny 2. svetovej vojny. Jeho členovia predstavujú jednotku americkej 82. výsadkovej divízie, ktorá sa zapojila do operácie Overlord známej pod názvom Deň D. Tá bola jednou z najväčších na západnom fronte. Začala sa 6. júna 1944, otvorila západný front a urýchlila porážku nacistického Nemecka.

-red-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972