Koktail

Na sviatok Božieho milosrdenstva podporili benefíciou Dom pokoja

By 12. apríla 2013No Comments

V nedeľu 7. apríla si katolíci pripomenuli Sviatok Božieho milosrdenstva procesiou od Kaplnky pri moste, cez pešiu zónu do Kostola sv. Cyrila a Metoda. Po nej a po modlitbách sa uskutočnilo predstavenie knihy Fatimské posolstvo a Božie milosrdenstvo a koncert na podporu Domu pokoja.

[singlepic id=41832 w=560 h=350 float=center]

Sviatok Božieho milosrdenstva pripadá na prvú nedeľu po Veľkej noci. Prvý raz sa oslavoval 16. apríla 1944 v Krakove. V tento deň spovedník sestry Faustíny, apoštolky Božieho milosrdenstva, o. Józef Andrasz vykonal posviacku druhého obrazu Najmilosrdnejšieho Spasiteľa, ktorý namaľoval Adolf Hyla pre kláštornú kaplnku. Sv. Faustína bola členkou kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva a mala viacero zjavení, v ktorých ju Ježiš poučil akým spôsobom sa má uctievať Božie Milosrdenstvo. Žila neobyčajne bohatým duchovným životom, ktorý bol preplnený mystickými darmi. Jej misia spočívala v ohlasovaní pravdy o milosrdnej Božej láske a vyprosovaní Božieho Milosrdenstva pre svet. Zomrela ako tridsaťtriročná 5.októbra 1938 v Krakove. Zanechala svoj Denníček duše, ktorý patrí k vynikajúcim dielam mystickej literatúry. V roku 1995 bola uznaná za duchovnú spoluzakladateľku Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva.

[singlepic id=41882 w=320 h=240 float=right]S Božím milosrdenstvom sú prepojené aj fatimské zjavenia z roku 1917, kedy sa Panna Mária zjavila trom jednoduchým deťom. Práve preto sa minulú nedeľu uskutočnila aj prezentácia knihy Fatimské posolstvo a Božie milosrdenstvo, kde na otázky Františka Vnuka odpovedá biskup Pavol Mária Hnilica. Knižku predstavil Ján Košiar, ktorý sa podieľal na jej vydaní.

Aktuálna druhá edícia vyšla v spolupráci s Katolíckou jednotou Slovenska – pobočka Piešťany a výťažok z jej predaja je určený na podporu projektu Domu pokoja v obci Lúka. Po jeho dobudovaní v ňom nájde útočisko 6 tehotných alebo matiek, ktoré sa dostali do ťažkej životnej situácie a nevedia ju vyriešiť samé. Predpokladaná doba ich pobytu je 6 až 12 mesiacov. Za tento čas sa bude tým odborníkov snažiť vyriešiť ich problém a pomôcť im zaradiť sa do bežného života. Hrubá stavba a menšia časť interiérov je už hotová. Peniaze na dokončenie sa iniciátori projektu snažia získať od sponzorov, ale aj vlastnými podpornými aktivitami, ako bolo vydanie CD, teraz vydanie knihy, či z benefičných koncertov.

Na podporu projektu išli aj dary účastníkov nedeľného koncertu skupiny Dona Bosca pôsobiacej pri piešťanskom kostole svätého Cyrila a Metoda. Piesne dopĺňal slovom herec a bývalý riaditeľ Slovenského národného divadla Štefan Bučko.

[nggallery id=2236]

Autor: ht Foto: T. Hudcovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972