Na prvý piešťanský Bercajgel prišlo 66 cyklistov

12. septembra 2013 Off Od

Inšpiratívne podujatie z Trnavy malo poukázať na stále sa zvyšujúcu potrebu budovania cyklistických chodníkov, ale mnohí mimopiešťanskí cyklisti sa vďaka nemu dozvedeli aké podmienky pre tento šport máme v našom meste. Bercajgel bol v krátkom čase už tretím podobným podujatím usporiadaným v Piešťanoch.

[singlepic id=47211 w=560 h=385 float=center]

Podľa hlavného organizátora Adama Peciara išlo hlavne o to, dostať ľudí von na bicykle, aby nadviazali kontakty a strávili spolu príjemné chvíle. V Trnave robia takéto stretnutia pravidelne, a tak sa rozhodli ideu posunúť aj inde.  Trasu zahŕňajúcu cyklochodník popri Sĺňave a potoku Dubová si užilo presne 66 cyklistov. Štartovali pri Dome umenia a za cieľ si určili Lido, kde práve vrcholil Lidožúr.

Na Bercajgli sa zišlo niekoľko štýlovo upravených bicyklov, mnohí jazdci nezabudli ani na adekvátne oblečenie a tak sa počas podujatia mali obyvatelia a návštevníci Piešťan naozaj na čo pozerať. Nebola to náhoda, pretože súčasťou podujatia bola súťaž o Najkrajší bicykel. Podvečer na Lide vyhlásili jej výsledky.

[nggallery id=2492]

Text a foto: mp