Koktail

Na Park Foto sa prišli pozrieť tisíce ľudí

By 25. septembra 2012No Comments

V sobotu 22. septembra sa v Piešťanoch konal okrem množstva iných podujatí aj 7. ročník výstavy fotografií v plenéri Park Foto 2012. Zúčastnilo sa ho 50 vystavujúcich, ktorí priniesli desiatky fotografií, na ktoré sa prišlo  pozrieť  cez 3 500 ľudí.

[singlepic id=35457 w=520 h= float=center]

Park Foto od svojho počiatku podtitul najpríjemnejšie stretnutie. Mnohí fotografi ho neberú ako súťaž, ale ako príležitosť stretnúť sa s priateľmi a podebatovať o všetkom možnom, fotografiami počnúc a životnými udalosťami končiac. Aby však podujatie bolo divácky atraktívne a aby aj návštevníci boli vtiahnutí do diania, dostávajú od organizátorov štipec, ktorým ohodnotia najkrajšiu fotografiu. V závere stretnutia si potom autori môžu štipce nechať, alebo ich venovať niektorému z kolegov, ktorého práce sa im páčili.

REKLAMA

Po tomto hlasovaní boli v aktuálnom ročníku tieto výsledky:

Deti:
1. miesto – Lujza Nora Šimurdová (Pieštany, 81 štipcov)
2. miesto – Arielle Fábianová (Piešťany, 67 štipcov)
3. miesto – Michaela Valová (Piešťany, 65 štipcov)

Dospelí:
1. miesto – Nora Lukačovičová (Piešťany, 328 štipcov)
2. miesto – Roman Tibenský (Piešťany, 260 štipcov)
3. miesto – Zuzana Tretinárová (Piešťany, 259 štipcov)

Fotografie hodnotí aj odborná porota. Tento rok v zložení Antonín Střížek (maliar, pedagóg, fotograf), Peter Ertl (fotograf) a Veronika Škultétyová (publicistka, fotografka). Odborníci ocenili fotografie, ktorými sa prezentovali  Aneta Koudelková (Nová Lehota),  Martin Ondko (Piešťany) a  Zuzana Tretinárová (Piešťany).

[youtube width=“522″ height=“320″]http://www.youtube.com/watch?v=XAEq8rpZCZ8&feature=share&list=UUoWUUC7__EcwaPvLY0kLPGg[/youtube]

[nggallery id=1931]

Autor: ht Foto: T. Hudcovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972