Traja nadšenci bicyklov Boris Dzíbela, Lukáš Hesko a Matej Mego sa v lete 2016 vydali na starých Libertách na trasu dlhú 1 457 kilometrov. Svoju cyklopúť na bicykloch s jedným prevodom začali v obci Červeník, prešli Maďarskom, Rumunskom, Moldavskom, cez Podnestersko až na Ukrajinu k Čiernemu moru. V aute ich sprevádzali dvaja ďalší kamaráti Adam a Martin, ktorí sa starali tiež o zaznamenanie tejto expedície. Zážitky z cesty prestavili vlani v apríli v dokumente Na Liberte k Čiernemu moru. Odvtedy ste mohli film vidieť pri prezentáciách, či na festivaloch. Od nedele 25. februára sa dostal celý film aj do online sveta. Ak ste ho ešte nevideli, alebo máte chuť na repete, nič vám nebráni si ho vychutnať i v pohodlí domova.

Pôvodný plán bol zverejniť film online presne rok po premiére, ale keďže boli autori stále atakovaní otázkami, kedy už zverejnia film, rozhodli sa to urýchliť. Od nedele 25. februára 20:00 h je prístupný na OutdoorFilmy.sk.

Film u kazuje pravú tvár prejdených krajín východnej Európy a zachytáva priateľstvo a túžbu spoznávať svet aj za vlastnými hranicami. „Budeme radi, ak to pozdielate aj s kamošmi, nech aj oni vedia, že nič, čo si vysnívaš, nie je nemožné. Ďakujeme všetkým, ktorí nám s touto bláznivou cestou pomohli!“ odkázali chalani z Červeníka v statuse na sociálnej sieti.

-red- Foto: M. Hesko

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972