City Boys Kamil, Anita Soul, Igor Kmeťo ml. a Gipsy Boys Ulak vystúpia v piešťanskom Klube Podzemie v sobotu 12. septembra o 20,00 h na benefičnom koncerte pre Sofinku, ktorá bojuje so spastickou diparézou, aby nezostala na vozíku.

Výťažok zo vstupného 10 eur pôjde na podporu jej liečby. „Umožní jej opätovne absolvovať rehabilitáciu v ADELI Medical Centre, čo dievčatko nevyhnutne potrebuje k ďalšiemu napredovaniu,“ uvádza Miriam Juhanesovičová z piešťanského centra ADELI.

Sofinka

 

 

 

 

 

 

 

 

Sofinka Šubertová prišla na tento svet veľmi skoro. Narodila sa v 29. týždni tehotenstva s pôrodnou hmotnosťou 950 g a merala len 37 cm. Lekári ju nazvali veľkou bojovníčkou, pretože po troch dňoch začala dýchať sama. Po troch mesiacoch v inkubátore si ju mama zobrala domov, ale keď dovŕšila 1 rok, lekári jej diagnostikovali DMO, spastickú diparézu až triparézu. Otec ich opustil, mama sa však nevzdala a pre dievčatko je veľkou oporou. Sofinka je veľmi múdra a šikovná a mamička je na ňu hrdá. Každý deň bojuje, aby Sofinka už čoskoro začala chodiť. Pravidelne chodia do ADELI centra na rehabilitačné pobyty a každý úspech a pokrok robí dievčatko silnejšou. Sofinka spolu s mamičkou veria, že nôžky ju už čoskoro budú poslúchať.

11-subertovaZdroj: Tlačová správa AMC, foto: M. Palkovič – archív PNky, AMC

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972