V kostole na Katarínke v piatok 9. júna večer môžete zažiť koncert i nočnú prehliadku. Katarínkovci aj tento rok pripravili program v rámci Noci kostolov s mottom „Vo dne im bola záštitou, NOC prežiarila hviezdami.“

Oficiálny program začína svätou omšou o 19:30 h v ruinách lode kostola sv. Kataríny Alexandrijskej, ale je možné prísť aj skôr a užiť si podvečernú atmosféru jedinečného miesta. O 20:30 h bude nasledovať koncert Martina Šafárika s klavírnym sprievodom.

Medzi 21:30 a 23:00 h je naplánované Nočné sprevádzanie Katarínkou, keď vás dobrovoľníci prevedú ruinami a povedia vám viac o histórii, prácach a dobrovoľníctve na Katarínke. Čas po koncerte môžete tiež využiť na tichú modlitbu v ruinách kláštora pri sviečkach, svite mesiaca a hviezd pred San Damiánskym krížom.

Autom sa na Katarínku dostanete odbočením na lesnú cestu, medzi obcami Dechtice a Naháč, až po záchytné parkovisko. Návštevníkov prichádzajúcich z parkoviska čaká pod Katarínkou príjemná pešia prechádzka (cca 20 min) známou lesnou cestičkou osvetlenou sviečkami pri jednotlivých zastaveniach. Odvážnejší turisti a návštevníci sa môžu dostať na Katarínku po modrej turistickej značke z Naháča (40 min) či Dobrej vody (1h 20 min), alebo po žltej turistickej značke v smere z Dechtíc (1h 20min).

-inf- Zdroj a foto: www.katarinka.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972