Členovia čínskej rodiny Luovcov Jie, Chang a Yuding, ktorí dlhodobo žijú vo Veľkej Británii, sa rozhodli pre najväčšie dobrodružstvo svojho života. Plánujú na aute obísť celú zemeguľu, nie však na hocijakom vozidle, ale na legendárnom Citroëne 2CV, ktoré býva prezývané aj „škaredé káčatko“ a preslávilo sa najmä vo francúzskych komédiách. Počas prvej fázy ich cesty, ktorej trasa vedie z Británie cez celú Európu až do Číny, sa rozhodli stráviť pár dní i v Piešťanoch. Prečítajte si krátky rozhovor s pánom Changom, hlavou rodiny Luovcov.

Pán Chang, prečo ste sa rozhodli pre takúto dlhú cestu?
Naša cesta nemá žiaden konkrétny dôvod, chceli sme skúsiť niečo dobrodružné a zažiť pritom zábavu.

Kedy a kade ste vyrazili na cestu?
Naša cesta začala 13. apríla v Kente vo Veľkej Británii, odkiaľ sme sa vybrali cez celú Európu až do Chorvátska. Z Chorvátska mierime na sever do Bieloruska a cez Rusko do Číny.

Čo bude po vašom príchode do Číny?
V Číne plánujeme zostať asi mesiac, následne auto naložiť do lodného kontajnera a prepraviť sa na Aljašku, kde bude štartovať 2. etapa našej cesty, ktorá bude viesť cez oba americké kontinenty.

Predpokladám, že po Amerike bude nasledovať 3. Etapa.
Presne tak, 3. etapa bude smerovať cez Nový Zéland do Austrálie, kde by našu cestu ukončíme a pokiaľ to bude možné, tak by sme tu chceli i nejaký čas zotrvať.

Podnikli ste už niekedy podobne dobrodružnú cestu?
Pred pár rokmi, ešte pred narodením našej dcérky, sme sa vybrali z Číny do UK cez Kazachstan na novom Citroëne C5, pri tejto ceste sme si túto značku zamilovali a preto i pri tejto ceste padla voľba na Citroën, ale trochu staršieho roku výroby. 

Pripravovali ste svoje auto špeciálne na túto dlhú trasu?
Hej, auto sme celé rozobrali a opravili, veríme, že túto dlhú cestu vydrží, v prípade poruchy sa spoliehame na priaznivcov a Citroën kluby po celom svete.

Ako sa vám páči naše mesto?
Piešťany sú nádherné mesto, škoda, že sme ho nezažili v teplejšom počasí (pozn. návšteva sa konala 28.4, počas daždivého počasia), veríme, že sa sem ešte niekedy vrátime.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme šťastnú cestu.
Ďakujeme.

Pokiaľ by ste mali záujem sledovať osud rodiny Changovcov, môžete tak urobiť sledovaním ich profilu „Chang Luo“ na sofiálnej sieti facebook. Legendárne kačice, ako i iné historické či súčasné modely automobilky Citroën budete môcť v Piešťanoch vidieť opäť v prvý júlový víkend, kedy sa bude konať tradičné stretnutie Priaznivcov automobilov Citroën v campingu Pullmann, viac informácií o tejto akcii nájdete na stránke Citroën clubu Slovakia www.citroeny.sk.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972