Koktail

Na gymnáziu budú debatovať aj o kreslách v NRSR vyhradených pre Rómov

By 28. novembra 2012No Comments

Debaty rozoberú viacero kontroverzných tvrdení. Ich cieľom je naučiť študentov logicky argumentovať.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=pEaUFPHZU3g[/youtube]

Gymnázium Pierra de Coubertina sa od 30. novembra stane dejiskom 2. stredno-západného regionálneho turnaja v debatovaní. Téza pre vopred pripravenú debatu znie: Aspoň päť mandátov v Národnej rade Slovenskej republiky by malo byť vyhradených príslušníkom rómskej menšiny. Študenti však budú musieť v krátkom čase reagovať aj na tézy, ktoré sa dozvedia až pred začiatkom diskusie. To preverí ich schopnosť improvizovať.

REKLAMA

Na oboch stranách debaty budú dva tímy, pretože dôraz je kladený na spoluprácu účastníkov. Diskutéri musia zastávať vopred dohodnutú pozíciu, pričom si ju nevyberajú podľa svojho presvedčenia. Preto musia argumentovať v prospech postoja, s ktorým sú nie vždy vnútorne stotožnení. Vďaka tomu premýšľajú o problémoch z rôznych uhlov a učia sa vypočuj si aj opačný názor.

O víťazoch rozhodujú nestranní rozhodcovia, ktorí musia posúdiť kvalitu argumentov a ďalšie schopnosti debatérov. Najlepší postúpia do celoslovenského kola súťaže, ktoré je z roka na rok prestížnejšou udalosťou. Finále sa pravidelne koná v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky.

-inf- Foto: gypy.sk

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972