Koktail

Na festivale Cestou necestou obídete celý svet

By 27. septembra 201330 septembra, 2013No Comments

Cestovateľský festival Cestou necestou zavíta na jeseň aj do Piešťan. Už 6. októbra sa v klube Žiwell predstaví osem dobrodruhov, ktorí navštívili exotické kúty sveta.

[singlepic id=47902 w=320 h=240 float=right]Takmer celý deň budú v hodinových blokoch rozprávať o svojich zážitkoch, o ľuďoch a krajinách, ktoré zanechali nezmazateľné stopy v ich spomienkach. S návštevníkmi sa podelia o svoje skúsenosti aj odhodlanie. Najťažšie je totiž rozhodnutie vydať sa na cestu.

Cieľom festivalu je inšpirovať ostatných, aby cestovali a spoznávali nepoznané. Prezentovať budú bežní ľudia, ktorí sa odlišujú iba tým, že jedného dňa zbalili ruksaky a vydali sa do sveta.

Účasť na piešťanskej časti festivalu prisľúbil fotograf Tomáš Záhumenský s fascinujúcimi príbehmi z Argentíny a Čile. Michal a Eva Makovníkovci budú v dvoch blokoch rozprávať o zážitkoch zo svojich ciest po Ázii. Najprv účastníkov festivalu zavedú do Vietnamu, Laosu a Kambodže, potom do Thajska, Malajzie, Singapuru a Brunei. Víťa Rypar priblíži svoju cestu po južnej pologuli a zameria sa na rok strávený na Novom Zélande. Anne Kováčovej učaroval iný ostrov – Island, preto sa pokúsi sprostredkovať mágiu tejto drsnej krajiny. Ako vyzerala Sýria tesne pred začiatkom vojnového konfliktu, sa účastníci dozvedia z prezentácie Martina Palkoviča a organizátor festivalu Michal Knitl ich pozve do Kirgizska.

Cestou necestou je séria 80 cestovateľských prednášok z najrôznejších kútov sveta, ktoré sa na jeseň uskutoční v štyroch slovenských mestách – 6. októbra Piešťany, 12. a 13. októbra Pezinok, 18. – 20. októbra Banská Bystrica a 25. – 27. októbra Bratislava. Špeciálna edícia festivalu pre študentov so zameraním na dobrovoľníctvo a stáže vo svete bude 30. novembra až 1. decembra v bratislavskej Mlynskej doline. Na 7. decembra je taktiež v Bratislave naplánovaný jednodenný špeciál s prezentáciami o živote pod Himalájami.

Text: tlačová správa

REKLAMA

IJaV-2

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972