Sobota 7. apríla bude na hrade Beckov patriť tradičnej lukostreľbe. Uskutoční sa tu 12. ročník turnaja o pohár vojvodu Ctibora. Začiatok je naplánovaný na 10:00 h. Účastníci turnaja sa môžu tešiť na novinky na trati, návštevníci zase za zaujímavý doplnok prehliadky v podobe zhliadnutia výkonov lukostrelcov.

Začiatok turnaja je plánovaný na 10:00 h. Turnaj je už tradičnou športovou udalosťou avšak návštevníci sa nemusia obávať. Počas dňa budú prebiehať klasické prehliadkové okruhy so sprievodcom. Hrad si tiež budete môcť pozrieť samostatne a súčasne sledovať zápolenie lukostrelcov v dobových kostýmoch.

Z dôvodu bezpečnosti však nebude pre bežných návštevníkov umožnený vstup do určitých priestorov, za čo sa správa hradu vopred ospravedlňuje. Z prehliadkového okruhu bude vyčlenená Veľká delová bašta, Západná bašta a hradná studňa. Prehliadkové okruhy so sprievodcom začínajú o 9.30 h a každú nasledujúcu hodinu od hlavného pódia.

Novinkou bude zmenená trať s vylepšenými disciplínami. Súťažiacim, ale aj návštevníkom bude deň spríjemňovať skupina Vrbovské Vŕby. Na záver na hostí čaká tradičná streľba z veže o pohár vojvodu Ctibora. Zaujímavosťou je aj špeciálna cena pre najlepší kostým lukostrelca.

Lukostrelci budú súťažiť v kategóriach mužim ženy, juniori od 12 do 17 rokov a minis do 11 rokov vrátane.  Podľa účasti  budú rozdelení do nižšie uvedených kategórii podľa typu luku:
Drevený luk: luk z prírodných materiálov, bez streleckého okna, môže byť aj lepený, výlučne bez použitia laminátu, alebo iných moderných prvkov, drevené šípy, prírodné operenie, hrot terčový, alebo úzky kovaný bodkin/tudor a pod…

Jazdecký luk: luk s použitím laminátu, carbonu a podobne, bez streleckého okna, drevený šíp

Tradičný luk: luk s použitím laminátu, carbonu a podobne, so streleckým oknom a drevenými šípmi. Bez odnímateľných ramien a bez použitia zameriavača, vypúšťača, alebo stabilizátora

Moderný luk: luk bez zameriavača, vypúšťača a stabilizátora, ľubovoľný šíp.

Turnaj organizuje Skupina tradičnej lukostrelby VRES. Viacej informácií o súťaži nájdete tu.

TS Hrad Beckov Foto: VRES, Ľ. Balažovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972