Connect with us

Koktail

Na Banke pribudla knižná búdka, ponúka nielen knižné tituly

Published

on

V stredu 1. augusta popoludní pribudla v obci Banka na fasáde kultúrneho domu knižná búdka. Autorom nápadu je obyvateľ Marek Polák, ktorý vlastní internetový antikvariát. Realizáciu zabezpečil sponzorsky s finančnou podporou obce Banka. 

Drevenú búdku nájdete pod prístreškom autobusovej zástavky oproti Kostolu sv. Martina na Topoľčianskej ceste. Knihy je možné bezplatne si vypožičať alebo vziať, rovnako je možné ich darovať. Vkladať dnu sa smú publikácie bez poškodení, plesní a pachov.

Advertisement
Hello GPT

Búdka skrýva na poličkách viac ako 50 kníh všetkých žánrov; okrem beletrie v nej nájdete aj praktické knihy či publikácie pre deti. Autor nápadu a správca v jednej osobe bude knihy priebežne kontrolovať, triediť a obmieňať. Zaujímavosťou je, že v búdke sa nachádza taktiež špeciálna priehradka na zhruba tucet CD nosičov s hudbou a DVD nosičov s filmami.

Na bočných stranách knižnej búdky sa nachádza stručný návod a kontakt na správcu. Marek Polák plánuje v budúcnosti osadiť v inej lokalite obce ďalšiu takúto búdku.

Advertisement
Hello GPT

Bananský hlásnik, vv-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články