V stredu 1. augusta popoludní pribudla v obci Banka na fasáde kultúrneho domu knižná búdka. Autorom nápadu je obyvateľ Marek Polák, ktorý vlastní internetový antikvariát. Realizáciu zabezpečil sponzorsky s finančnou podporou obce Banka. 

Drevenú búdku nájdete pod prístreškom autobusovej zástavky oproti Kostolu sv. Martina na Topoľčianskej ceste. Knihy je možné bezplatne si vypožičať alebo vziať, rovnako je možné ich darovať. Vkladať dnu sa smú publikácie bez poškodení, plesní a pachov.

Búdka skrýva na poličkách viac ako 50 kníh všetkých žánrov; okrem beletrie v nej nájdete aj praktické knihy či publikácie pre deti. Autor nápadu a správca v jednej osobe bude knihy priebežne kontrolovať, triediť a obmieňať. Zaujímavosťou je, že v búdke sa nachádza taktiež špeciálna priehradka na zhruba tucet CD nosičov s hudbou a DVD nosičov s filmami.

Na bočných stranách knižnej búdky sa nachádza stručný návod a kontakt na správcu. Marek Polák plánuje v budúcnosti osadiť v inej lokalite obce ďalšiu takúto búdku.

Bananský hlásnik, vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972