Connect with us

Koktail

Mohyla v Očkove zažije zajtra druhú tohtoročnú brigádu

Published

on

Členovia občianskeho združenia Hrad Tematín pripravili na sobotu 23. apríla v poradí druhú tohtoročnú brigádu na Očkovskej mohyle. Začiatkom apríla sa prác zúčastnilo približne dvadsať dobrovoľníkov, z ktorých veľkú časť tvorili miestni obyvatelia na čele so starostom Miroslavom Beňovičom. Okrem odstraňovania náletových drevín prebiehala aj rekonštrukcia vitrín a oživenie expozície. Obnova by mala v rovnakom duchu pokračovať aj zajtra od 10:00, potrebná je samozrejme chuť pracovať, pričom občerstvenie bude zabezpečené zo strany usporiadateľov. 

12932739_543673249146131_7821332595202983599_n

“Dobrovoľníci z občianskeho združenia OZ Hrad Tematín získali na pokračovanie záchrany areálu mohyly dotáciu 6000 eur od Ministerstva kultúry. Prostriedky chcú sústrediť na záchranu južného vojenského bunku a obnovu expozičnej miestnosti. V príprave sú aj informačné panely a rozbieha sa územné konanie potrebné k stavebnému povoleniu pre práce na samotnej mohyle a ľudovom domčeku. Fantastickou pomocou je príkladný postoj a pomoc samotnej obce na čele so starostom Miroslavom Beňovičom. Uvedomujú si vlastnú spätosť tejto krásnej a jedinečnej pamiatky so životom obce.

Advertisement
Hello GPT

Do práce sa zapojila aj najmladšia generácia, neúnavné dievčatá prenášali drevo a vyzbierali vrecia odpadkov. Napriek tomu, že obec nedisponuje prostriedkami, dá sa povedať, že jej obyvatelia hrajú pri obnove mohyly kľúčovú úlohu a dobrovoľníci z OZ Hrad Tematín sú len ich tieňovými koordinátormi a pomocníkmi. Hľadajú zdroje, dobrovoľníkov, partnerov, zabezpečia odborné posudky, plány, dokumentáciu a na koniec samotnú hlavnú prácu realizujú hrdí domáci obyvatelia,” zhodnotil poslednú brigádu predseda občianskeho združenia Hrad Tematín Mojmír Choma.

-lt/Foto: OZ Hrad Tematín

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články