Connect with us

Koktail

Modrová bude v pohybe, aj vďaka grantu Coca-Cola pre región

Published

on

V Modrovej vedia o zdravom životnom štýle a pohybe svoje, po novom si budú môcť obyvatelia obce užiť nové športovisko. Projekt Fit Park zrealizovaný vďaka grantu programu Coca-Cola pre región prináša možnosť zapojiť viac pohybu do bežného života miestnych a zároveň budovať ich komunitu. Verejne dostupné športovisko bolo slávnostne otvorené hneď vedľa centra komunitného života i futbalového ihriska a núdzou o návštevníkov určite trpieť nebude.

DSCF5478_resizeŠportovisko pozostáva zo štyroch zariadení určených pre širokú verejnosť a deti, ktoré ich môžu využívať pod dohľadom rodičov. Na precvičenie celého tela slúži trenažér dolných končatín, twister a stepper na boky a stehná, posilňovací stroj horných končatín a trenažér chôdze. Fit Park je zrealizovaný vďaka grantu v rámci programu Coca-Cola pre región.

Športuje celá dedina

Advertisement
Hello GPT

Autorom projektu je starosta, ktorý je sám nadšencom zdravého životného štýlu a športu. Podľa jeho vzoru prepadla športu doslova celá dedina. „Mládež sa športovania chopila naplno. Na futbalovom tréningu býva do 30 detí. Na takú malú dedinku je to dosť. Je radosť sledovať ich, najmä, keď si uvedomíme, že sme ich vytiahli od TV a počítača. Mnohé deti chodia na ihrisko aj so svojimi rodičmi, ktorých to určite zaujme,“ hovorí koordinátor projektu a zástupca starostu obce, Marián Lacko.Fitpark_3

Sám starosta priložil ruku k dielu a zapojil sa do výkopových a betonážnych prác pri vystavaní Fit Parku. Vandalizmu či nevhodného zaobchádzania so strojmi sa starosta neobáva. „Veríme, že k poškodeniu strojov nedôjde, že kultúrne a disciplinované správanie nie je našim spoluobčanom cudzie,“ tvrdí starosta obce Modrová, Stanislav Uhrin. Pre každý prípad plánujú športovisko v budúcnosti monitorovať kamerovým systémom.DSCF5492_resize

Projekt ocenia nielen miestni

„Myslím, že projekt má dobrý ohlas a ľudia už netrpezlivo čakajú, aby si stroje vyskúšali,“ vyjadril sa koordinátor projektu. Športový park určite nezapadne prachom. V Modrovej trénujú aj futbalisti zo susedných obcí a projekt tak prekročí hranice obce. Starosta susednej obce sa nechal inšpirovať a rozmýšľa nad realizáciou podobného projektu. „Teší nás, že aj menší projekt dokáže zasiahnuť pomerne veľkú skupinu nadšencov. Okrem toho, že spojí komunitu a podporí natoľko obľúbený šport v obci, má potenciál ďalšieho rozvoja do budúcnosti. Veríme, že bude záujemcom slúžiť plnohodnotne ešte dlhé roky,“ hodnotí Marian Pavelka, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy spoločnosti Coca-Cola HBC SR, ktorá je donorom grantového programu.

Advertisement
Hello GPT

Spoločnosť Coca-Cola HBC SR v spolupráci s Trenčianskou nadáciou vyhlási po 1. kole grantovej výzvy aj kolo druhé. Autori projektu by v druhej fáze projektu chceli rozšíriť stroje a dobudovať ihrisko. Obec a jej okolie má potenciál pre ďalšie projekty prospešné nielen pre miestnych. „Zvažoval som aj projekt na lesný chodník, pretože v našej obci máme veľa krásnych miest. Jedným z takých je aj Hargašova skala, ktorú veľa mladých nepozná. Jej vyznačenie by si vyžadovalo viac času a financií,“ prezradil Marián Lacko.

Fitpark_2Fitpark_1

-Text a foto: TS PRime time-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články