V decembri sa v Piešťanoch po prvýkrát pobeží charitatívny Mikulášsky beh. Bude to nultý ročník podujatia, na ktorom môžu byť pretekári prezlečení za Mikulášov, aby vytvorili tú pravú predvianočnú atmosféru. Výťažok z behu bude venovaný na podporu ľudí, ktorých príbehy vyberie verejnosť v ankete. Podujatie sa uskutoční 9. decembra v centre mesta, Mikuláši, čerti a anjeli sa vydajú na trasu z Námestia slobody.

Cieľom Mikulášskeho behu je podporiť dobrú vec a sprostredkovať netradičný športový zážitok. Výťažok z podujatia chcú po odrátaní nákladov organizátori venovať tým, ktorí to v predvianočnom období najviac potrebujú. Môžu to byť rodiny zo sociálne znevýhodneného prostredia, ľudia zápasiaci s vážnym ochorením, ale i talentované deti, ktoré potrebujú finančnú pomoc na ďalšie štúdium.

Príbehy tých, ktorým by mal Mikulášsky beh pomôcť, môžete posielať janka.benacka@gmail.com do 15. októbra. Potom bude nasledovať internetové hlasovanie v piešťanských médiách, prostredníctvom ktorého verejnosť rozhodne, komu bude výťažok z podujatia určený.

-red/Text: TS Mikulášsky beh/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972