Členovia spoločenstva Serviam (z latinčiny Budem slúžiť) sa už niekoľko rokov venujú deťom a dospelým s mentálnym znevýhodnením. Ich cieľom je ukázať, že žijú v našom okolí a nechcú byť len na okraji spoločnosti. Dobrovoľníci pre nich vytvárajú spoločenstvo, v ktorom sa cítia dobre a zároveň umožňujú ich rodičom mať pár minút pre seba.

_MG_8832m

REKLAMA

kia akcia

Dobrovoľníci zo spoločenstva Serviam sa s ľuďmi s mentálnym znevýhodnením z Piešťan a okolia stretávajú v priestoroch Zrnka v Zavretom kúte, kde spoločne trávia tri dopoludnia v týždni. Pripravujú tvorivé dielne, venujú sa pracovnej činnosti, či chodia spolu na vychádzky a výlety. Zorganizovali aj dva tábory, v ktorých boli hendikepované deti spolu zo zdravými. Zúčastnili sa aj kultúrnych podujatí ako Farský ples, Deň Downovho syndrómu, Deň krivých zrkadiel, Vianočný bazár…Obyvateľom domova sociálnych služieb Juliana zasa spríjemnili predpoludnie svojim tanečným a recitačným vystúpením a obdarovali ich vlastnoručne vyrobenými srdiečkami. Každoročne tiež prispievajú svojou prácou pri balení medovníkových srdiečok v rámci zbierky Boj proti hladu a pred Vianocami spolupracujú so Slovenskou chránenou dielňou pri balení vianočných balíčkov.

ziwell obsluha

Začiatkom leta počas festivalu Brasil Visual obsluhovali v klube Žiwell divákov víťazného filmu Parťáci. Obsluhovanie sa im aj zákazníkom tak zapáčilo, že sa dohodli s majiteľmi na pravidelnej „výpomoci“.„Dvoch z nás nájdete v Žiwlli obsluhovať každý štvrtok v popoludňajších hodinách. Srdečne vás pozývame, kvalitu kávy sme otestovali osobne,“ pozývajú členovia spoločenstva. Uvítali by akúkoľvek finančnú podporu na rozšírenie svojej činnosti. Ak máte teda možnosť podporiť túto ušľachtilú myšlienku, kontakt nájdete na www.serviam.sk alebo sa príďte na ich prácu pozrieť priamo do Zrnka.

(red)

_MG_8848m _MG_8837m _MG_8834m _MG_8831m

REKLAMA

barmanka

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972