Zaujímavé informácie o jedinečnosti Chráneného areálu a Chráneného vtáčieho územia Sĺňava sa dozviete vo štvrtok 12. apríla v komunitnom centre ŽiWell. Vrámci prednášky Láska v krídlach – Čajky zo Sĺňavy vám ich prezradí piešťanský ornitológ a chovateľ vtáctva Erich Kubica. Začiatok je naplánovaný na 19:00 h.

Nahliadnuť budete môcť prostredníctvom fotografií a videa do Výsadby i na ostrov Čajka, ktorý od minulého roku počas hniezdenenia monitoruje kamera.

V ďalšej časti budú predstavené hniezdiace druhy ostrova – najmä 5 druhov čajok, ktoré sa po vyhniezdení objavili v 20 štátoch sveta.

Erich Kubica – ornitológ a chovateľ vtáctva, sa narodil v Piešťanoch. Za svoju doterajšiu chovateľskú činnosť bol ocenený viac v zahraničí než na Slovensku.  V máji 2017 mu primátor mesta Piešťany udelil ocenenie v kategórii Osobnosť environmentálnej oblasti za jeho aktivity, vďaka ktorým sa v Piešťanoch usadili labute, za jeho odborné články, ktoré publikuje v zahraničných periodikách a za to, že svojou prácou chráni životné prostredie v našom regióne.

-red- Foto: -vv-, -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972