Connect with us

Koktail

Kvízové popoludnia QuizTime v piešťanskom ŽiWlli opäť pokračujú

Published

on

Koľko Oscarov získal Leonardo DiCaprio? V ktorom roku prišli Cyril a Metod na Veľkú Moravu? Kto je držiteľom svetového rekordu v šprinte na 100 m? Aj takéto otázky preveria vaše vedomosti na tímovom kvíze s názvom QuizTime v ŽiWlli.

SONY DSC

Prvý „žiwellný“ QuizTime bol pokusne zorganizovaný pred viac ako rokom, v júni 2014. Vtedy ľudia ešte nevedeli do čoho idú, ale aj tak ich prišlo vyše 60. Po tomto veľkom úspechu sa účastníci stretli na kvízoch až 13-krát. Po letnej prestávke štartuje nová sezóna a organizátori pozývajú aj vás si otestovať vedomosti.

Advertisement
Hello GPT

„Keď ľudí volám na QuizTime, tak sa často boja strápnenia, keď nebudú niečo vedieť. Táto obava je však zbytočná, pretože sa súťaží v tímoch 3 až 7 ľudí, ktorí spoločne za stolom odpovedajú na papier. Každý, kto mal takýto strach a prišiel, bol príjemne prekvapený ako kvíz prebiehal. Ľudia sú prirodzene súťaživí a to je dôvod, že ich táto forma zábavy náramne baví,“ hovorí organizátor Jakub Tomiš.

SONY DSC

V kvíze postupne odpovedáte na 50 otázok rozdelených do 10 tém. Ide napríklad o aktuálne udalosti, šport, vedu, históriu, filmy, či hudobné ukážky. Nemusíte mať žiadne odborné znalosti, častokrát úplne stačí, že ste správnu odpoveď videli napríklad na Facebooku.
„Páči sa mi, že na kvíze si svoje vedomosti porovnajú študenti stredných škôl a ich učitelia alebo sa stretnú ľudia rôznych vekových kategórií, či celá rodina. Všetko prebieha v priateľskej atmosfére a dostávam len pozitívnu spätnú väzbu,“ dodáva Jakub.

Advertisement
Hello GPT

Aurel Rusnák zo ŽiWllu hovorí: „QuizTime má u nás veľkú obľubu. Pravidelne už vyše roka sa ŽiWell vždy zaplní a ľudia odchádzajú spokojní. Sme radi, že v tom budú chalani pokračovať.“

SONY DSC

Pravidelní účastníci QuizTime to hodnotia takto:
„QuizTime je jedinečná udalosť, na ktorú sa každý mesiac spolu s celym tímom tešime. Je plná nových informácií, zaujímavostí, zábavy a hlavne zdravej rivality medzi tímami. Je to jedinečný projekt, kde sa stretávajú nielen Piešťanci s cieľom zabaviť sa, overiť si svoje vedomosti a dozvedieť sa niečo nové,“ hovorí Alena Kertészová z tímu Psovi nič.
Jakub Konečný z tímu Nula bodov, ktorý zvíťazil najviackrát zo všetkých, sa o kvíze vyjadril takto: „Quiztime pre mňa znamená novú formu zábavy, pridanú hodnotu k obyčajnému stretnutiu s priateľmi. Nielenže sa stretneme, ale vždy sa niečo nové dozvieme, keďže organizátori sú zakaždým schopní objaviť otázky, na ktoré sme prikrátki. Až do konca vládne príjemne napätá atmosféra, či náhodou – o čo nám samozrejme nejde, no poteší to – zvíťazíme. Jednoznačne odporúčam.“
Michaela Pastorková dokonca na kvíz prichádza do Piešťan z väčšej diaľky: „Na QuizTime chodievame takmer každý mesiac a v našom tíme sme kamaráti z Bratislavy, od Púchova a ja z Považskej Bystrice. Naši kamaráti z Piešťan sú v inom tíme, súperíme hlavne s nimi. Vždy sa výborne zabavíme, a samozrejme aj niečo naučíme. Keby sa podobné kvízy konali aj v mojom meste, určite by som sa zúčastňovala aj tam. Môžem len odporučiť.“
Najbližší QuizTime sa uskutoční v utorok 15. septembra o 16:00 v podniku ŽiWell v Piešťanoch. Počet tímových miesteniek je však obmedzený. Treba si vymyslieť názov tímu a vopred sa prihlásiť na stránke udalosti
Príďte sa zabaviť a zasúťažiť si spolu s priateľmi. Na veku naozaj nezáleží. :)

Advertisement
Hello GPT

TS

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články