Kúpele vyrábajú kozmetiku z bahna

14. januára 2013 Off Od

Mydlo, telové mlieko a krémy využívajú pozitívne účinky najúčinnejšej zložky piešťanského bahna – síry. Jej latinský názov – sulphur sa stal základom pre pomenovanie kúpeľnej kozmetiky Sulthera.

[singlepic id=39219 w=520 h=340 float=center]

 

„S využívaním piešťanského bahna v kozmetike sme začali v našom prvom kozmetickom salóne Emporium, maska z bahna aplikovaná na tvár a dekolt sa pre jej pozitívne účinky stala okamžite jedným z najvyhľadávanejších produktov,“ vysvetlila kúpeľná manažérka Soňa Zábranská.

Dodala, že najväčšou motiváciou pri vývoji novej kozmetiky bolo zvýšenie renomé piešťanských kúpeľov nielen v oblasti kúpeľníctva a medicíny.

Kozmetika Sulthera je určená pre dospelých, mužov i ženy, a pre všetky typy pleti. Minerálne látky, ktoré sú obsiahnuté v dennom a nočnom kréme majú zvyšovať odolnosť pokožky proti zápalom a negatívnym vonkajším vplyvom. Výrobca tiež deklaruje regeneračný účinok, hĺbkovú hydratáciu a zamedzenie tvorby vrások.

„Pravidelným ošetrovaním pokožky telovým mliekom je možné dosiahnuť výrazné zlepšenie jej celkového stavu, vláčnosti a elasticity,“ povedala Soňa Zábranská. Všetky liečivé účinky piešťanského bahna si zachováva aj mydlo, ktoré obmedzuje zápaly kože a má hojivý účinok.

Kúpele Piešťany uvažujú aj nad ďalším rozšírením ponuky svojich kozmetických produktov.

Text: tlačová správa/red Ilustr. foto: M. Palkovič