Kultúrna osobnosť roka oslavovala na streche Edenu

17. júla 2013 Off Od

Martin Ševčovič oslávil svoje 30. narodeniny už pred mesiacom, až teraz však bolo zverejnené video, z nezvyčajnej párty na streche hotela Eden. Nečakaný bol aj tvar torty, ktorú jubilant dostal. Znázorňovala Sondu – objekt známy z jeho umeleckej tvorby.

[singlepic id=45266 w=320 h=240 float=left]„Moje pozvanie prijalo asi 70 ľudí, okrem rodiny a spolužiakov prišli aj kamaráti žijúci v zahraničí, čo ma ešte viac potešilo,“ povedal Martin Ševčovič, držiteľ ocenenia Kultúrna osobnosť roka 2012. Dostal ho za organizovanie výstavy Young Art Show, ktorá sa každoročne koná v Dome umenia a zúčastňujú sa jej mladí umelci z celého sveta.

Medzi pozvanými bola aj finalistka Miss Slovensko 2010 Marika Časnochová, fotograf pôsobiaci v londýnskom magazíne Bond Peter Čintalan alebo Grigor Ayrumyan, predseda Nadácie Charity.

„Torta, ktorú mi darovali moji blízki, mala tvar Sondy, teda objektu, ktorý vo svojej tvorbe často znázorňujem. Veľmi ma to potešilo,“ povedal absolvent Vysokej školy výtvarných umení. Jedno z jeho diel je možné vidieť aj v parku pred Domom umenia, blízko bývalého amfiteátra.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=NAfUOkrOQg4[/youtube]

[nggallery id=2407]

Text: red Foto: Peter Čintalan