Piešťanské zlaté stuhy 2015 poznajú ocenených, no krásne dojmy, závan histórie a nestarnúca elegancia v ľuďoch zostanú ešte dlho. Na slávnostnom otočnom pódiu sa predstavili automobily, pričom vek niektorých prekročil už sto rokov. Niekoľko vozidiel sa síce nevyhlo drobným technickým problémom a na točňu potrebovali potlačiť, ale vďaka ich ladným krivkám im to diváci určite odpustili.

IMG_1084_resizeZaujímavosťou bolo napríklad vozidlo Detroit electric z roku 1918, teda skoro storočný exemplár plne funkčného elektromobilu. Isotta Fraschini 8A SS kabriolet z roku 1930, ktorý predstavil šofér Karol Paulu, bol ocenený špeciálnou cenou vinárstva Vinidi a je jediným zachovaným kusom na svete. Ďalším mimoriadnym autom bol Wikov 40, ktorý dostal Cenu prezidenta asociácie historických vozidiel Juraja Porázika. Auto Hispano-Suiza J12 z roku 1934, s objemom motora 10 litrov a spotrebou až 30 litrov na 100 kilometrov dostalo Cenu podpredsedu predstavenstva Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Viliama Mikuláša. Hlavný partner podujatia Respect ocenil Škodu 860 s rokom výroby 1929. Cenu divákov získalo auto Horch 1930 kabriolet.

IMG_1420_resizeRenault NC z roku 1903 bol najstarším účastníkom a výhercom Ceny riaditeľa hotela Thermia Palace Josefa Provázka. Pred publikom sa za zvuku burácajúcich motorov predstavili motocyklové legendy Peter Baláž, Petr Hošťálek, Bohumil Staša a Antonín Kružík. Z rúk Petra Baláža si následne prebral špeciálnu cenu aj Ján Horňák za prínos a organizáciu výnimočnej prehliadky historických automobilov akou Piešťanské Zlaté stuhy bezpochyby sú. Ako to počas dňa a prehliadky Concours d´Elegance 2015 vyzeralo si môžete pozrieť vo videu nižšie.

-lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972