Koktail

Korčuliarom a cyklistom dajú cesty, ktoré inak patria autám

By 6. augusta 2013No Comments

Bočné ulice, ale aj hlavné ťahy v Piešťanoch obsadia aspoň na chvíľu korčuliari a cyklisti. Už tretíkrát sa tu uskutoční podujatie s názvom PN-inline. Zajazdiť si slobodne po meste môže 17. augusta večer každý.

[singlepic id=34180 w=320 h=240 float=left]Cieľom organizátorov je poukázať na výhody týchto druhov dopravy. Podobné akcie pod značkou Roller Bike Parade sa konajú vo všetkých veľkých európskych mestách už roky, obľúbené sú aj v Bratislave.

Výhodou je, že organizátori nevyžadujú žiadnu registráciu ani poplatky. Nejde o súťaž, preto stačí včas prísť na dohodnuté miesto a pridať sa k ostatným. Tentoraz sa jazda na korčuliach a bicykloch večernými Piešťanmi začne 17. augusta o 19.00 h. Hodinu predtým sa na Námestí slobody stretnú účastníci, pre ktorých bude pripravený program – free style inline show v podaní členov klubu i-riders a množstvo darčekov od sponzorov.

PN-inline malo počas dvoch uplynulých ročníkov okolo 250 účastníkov. Vlani cyklisti a korčuliari rôzneho veku prešli 10 km trasu cez Piešťany za asi 50 minút. Na ich bezpečnosť dohliadala polícia aj zdravotníci. O tohtoročnej trase a ďalších podrobnostiach budeme informovať.

(red)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972