Koktail

Kontakt s ľuďmi v Barme bol občas až dojemný

By 5. decembra 2012No Comments

Na svojej ceste po Ázii prešli Michaela Haringová a Juraj Tedla osem rôznych krajín a ešte k tomu pridali aj Nový Zéland. V Piešťanskom informačnom centre budú v sobotu 8. decembra o 16.00 h hovoriť o Barme.

[singlepic id=37693 w=320 h=240 float=left]„Spomedzi ázijských krajín je menej známa a málo navštevovaná. Ďalší dôvod prečo sme si ju vybrali pre prezentáciu je skôr osobný – zažili sme tam jedinečnú atmosféru a najpriateľskejších ľudí z celej našej cesty. Kontakt s nimi tam bol občas až dojemný,“ povedal Juraj Tedla.

Spôsob života a celková podoba krajiny je podľa neho ešte stále veľmi autentická, málo ovplyvnená turizmom. „Nedá sa tam dostať po zemi, majú totiž uzavreté hranice. Jediná možnosť je letieť. Ďalej nie je možné vybrať hotovosť z bankomatu. Na druhej strane je tam veľmi malá kriminalita. Na ulici sa netreba vôbec báť,“ odpovedal Juraj Tedla na otázku, čím sa Barma líši od okolitých krajín.

Spolu s Michaelou Haringovou sa vydali na výlet po horských dedinkách, kde žijú menšinové kmene, s ktorými komunikovali iba pomocou pár naučených viet v nárečí Palaung.

REKLAMA

V súčasnosti sa krajina začína otvárať a bude zaujímavé sledovať ako sa ďalej vyvinie. Ak ju chcete prostredníctvom fotografií a cestovateľských zážitkov spoznať v jej autentickej podobe navštívte v sobotu 8. decembra o 16.00 h Piešťanské informačné centrum.

(mp)

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972