Čierne diery upozorňujúce na stav pamiatok na Slovensku, za ktorými stojí aj Piešťanec Andrej Sarvaš, v spolupráci s piešťanskou výtvarníčkou Alicou Kucharovičovou spustili dnes predaj grafiky Kolonádového mosta. Výnos z predaja má byť použitý na vydanie novej knihy o technických pamiatkach Slovenska. Vytlačených bolo 50 kusov, ktoré sa predali za hodinu.

„Spustila to jedna zverejnená fotka. Od novembra nám píšete, kedy dáme do predaja grafiku Kolonádového mosta v Piešťanoch. Rezervácie sme odmietali. Teraz je ten čas. Z grafiky sme vytlačili 50 kusov. Žiadne ďalšie kusy nebudú. Kúpou grafiky podporíte vydanie našej novej knihy o technických pamiatkach Slovenska,“ napísali na svojej facebookovej stránke Čierne diery dnes predpoludním. O hodinu už hlásili, vypredané.

Čierne diery upozornili tiež na piešťanský Kolonádový most Emila Belluša, ktorý by potreboval opravu. Mesto Piešťany sa snažilo už niekoľko ráz získať prostriedky z eurofondových výziev, zatiaľ však neúspešne. Stavbu v roku 1930 navrhol architekt Emil Belluš, keď mal tridsať rokov. Spodnú časť projektoval švajčiarsky inžinier Schwartz. S myšlienkou na prepojenie Kúpeľného ostrova s mestom prišiel otec piešťanských kúpeľov Ľudovít Winter. Presklenú časť mosta vyzdobil maliar Martin Benka.

Dielo Alice Kucharovič, ktoré od dnes vlastní 50 majiteľov je vytlačené na Risomate v kombinácii štyroch sójových farieb – žltá, ružová, čierna a modrá. Na fotke to až tak nevidno, ale prechody medzi žltou a ružovou na oblohe sú vraj úplne skvostné. Ak ste sa nestihli prihlásiť o grafiku Kolonádového mosta, sledujete Čierne diery na FB, možno sa vám ujde nejaká ďalšia.

-th- Zdroj: Čierne diery Grafika: A. Kucharovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972