Koktail

Kolonádový most sa pridal k svetoznámym pamiatkam, na hodinu zhasol

By 25. marca 2013No Comments

Problémy spojené s klimatickými zmenami a svetelným znečistením sme si prvýkrát pripomenuli aj v Piešťanoch. Študenti a pedagógovia z Hotelovej akadémie Ľ. Wintera sa pridali k miliarde ľudí po celom svete, ktorí v sobotu 23. marca na hodinu zhasli svetlá.

[singlepic id=41094 w=520 h=340 float=center]

 

Udalosť organizátori spojili s folklórom aj ohňovou šou. Členovia súboru pôsobiaceho pri tejto škole podpálili a z mosta hodili Morenu. Nasledoval efektný tanec s ohňom a púšťanie lampiónov šťastia. Všetci prítomní tiež mohli ochutnať špeciálne občerstvenie, ktoré pre nich pripravili sami študenti. Podujatia sa zúčastnil aj primátor Remo Cicutto, ktorí ocenil občiansku angažovanosť usporiadateľov.

REKLAMA

fitness sity cvicenia

Hodinu Zeme si ľudia na celom svete pripomínajú od roku 2007, kedy prvýkrát zhaslo svetlá asi 2,2 mil. ľudí. Odvtedy ich počet pravidelne stúpa a Hodina Zeme sa stalo najmasovejšou udalosťou planéty. Piešťany boli jedným z viac než 7-tisíc miest v 150 krajinách sveta, ktoré na akcii tento rok participovali. Zhasla aj Socha slobody, Eiffelova veža alebo Times Square.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=73oEhdJA7Y8[/youtube] [nggallery id=2201]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972