Hovorí sa, že dobro stojí za nasledovanie. Tak aj Materské centrum Úsmev z Piešťan spolu z Slovenskou spoločnosťou Spina bifida sa rozhodli pokračovať v tom, s čím začali minulý rok. Integrovaný karneval pre zdravé deti a pre deti so špeciálnymi potrebami nachádza pomaly no isto svoje pevné miesto v podvedomí ľudí a v kalendári akcií pre deti.IMG_0600

Ako to býva zvykom pri akciách z dielne Materského centra Úsmev, zase to bolo o niečo väčšie, lepšie a dokonalejšie. Detičky sa mohli vyblázniť nielen pri tanci, ale aj pri rôznych sprievodných akciách, ľahkých pohybových hrách či v dielničkách šikovných rúk. Alebo len tak si zašantiť v bazéne s loptičkami.

Móda nepatrí len na predvádzacie móla, ale i na karneval, ako nás presvedčili naši najmenší. Že kráčajú z dobou ukázali v kostýmoch Elzy z Ľadového kráľovstva, či neposednej nezbednice Máši z rozprávky Máša a medveď. Bola to naozaj pastva pre oči. Ale ani naši organizátori sa nedali zahanbiť. Postavičky z Tučniakov z Madagaskaru, Z ľadového kráľovstva z Robinsona Crusoa alebo Indiánskych rozprávok vítali naše deti. A ešte jedny kostýmy z rozprávok tu boli, príjemne prekvapenie karnevalu, a to bola skupina študentov z Gymnázia Pierra de Coubertina z Piešťan. Robili výbornú náladu, dotvárali atmosféru a doslova sa bláznili s deťmi. Stačili držať s deťmi krok v ich neskutočnej nevyčerpateľnej energii. Okrem toho, že dôstojne hájili meno školy, ukázali nám všetkým, že aj dnešná generácia mladých má v sebe obrovský potenciál robiť niečo pre iných. Možno ich stačí len osloviť a trochu nasmerovať. To je skôr informácia pre nás skôr narodených.IMG_0674

Konkurencia pre karneval v Benátkach rozhodne nebudeme. No i tak spájame ľudí, deti. Kto prišiel videl ako sa deti bavia bez predsudkov medzi sebou. Neexistujú hranice, nie sú deliace čiary, je len rovnocenný parťák, ktorý ak zakopne, pomôžem mu vstať. To je to, čomu sa máme učiť aj my dospelí od našich detí.

Ďakujeme za nezabudnuteľný zážitok nielen organizátorom Materskému centru Úsmev so svojou tradičnou partiou dobrovoľníkov a Slovenskej spoločnosti Spina bifida, ale i MsKS Piešťany, mestu Piešťany a študentom Gymnázia Pierra de Coubertina.

IMG_0640

-MC Úsmev/Foto: vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972