V Elektrárni Piešťany sa v sobotu 9. novembra po roku opäť koná podujatie pre malých i veľkých, včelárov i nevčelárov. Čaká vás bohatý program, tradičné obľúbené aktivity pre deti so Šikulkovo, workshopy, ochutnávka medov, súťaž o najlepší med, možnosť nakúpiť si kvalitné produkty v stánku Onakô a od lokálnych včelárov. Dozviete sa tiež o projekte mestských včiel, ktoré majú svoje úle na elektrárni.

V sobotné dopoludnie, ktoré zvykne patriť Vedeckému brlohu, sa na malých včelárov teší Helena Proková Mališová, ktorá ich pozve do tajuplného sveta včiel. Dozvedia sa, o čom všetkmo si včely bzučia. Návštevníci sa môžu tešiť aj na riadenú ochutnávku medov.

V poobedných hodinách sa predstaví Divadlo SpozaVoza s predstavením Medová rozprávka.

Na literárno-výtvarý workshop ku knihe Simony Čechovej Včelár Jožko pozýva Mestská knižnica mesta Piešťany.

Na Včelom dni si budete môcť vyrobiť vlastný voskový obal na potraviny (3€/kus) alebo tradičné voskové sviečky.

Odborná i laická verejnosť sa môže tešiť na zaujímavé prednášky nielen o včelách a mede, ale aj na moderovanú diskusiu na tému Aktuálne problémy vo včelárskej oblasti. Na odbornej časti spolupracujeme so ZO SZV Piešťany a ZO SZV Nové Mesto nad Váhom.
Vrámci odbornej diskusie zastúpi včelárov podpredseda Slovenského zväzu včelárov Robert Chlebo, k ekológii prostredia sa vyjadrí Zuzana Lančaričová z oddelenia enviromentu v Západosleovenskej Distribučnej a Rastislav Tonkovič pôsobiaci v spoločnosti dodávajúcej osivá poľnohospodárom s pohľadom na používanie jednotlivých prípravkov vzhľadom na poľnohospodárov a včelárov.

V rámci podujatia sa môžete tešiť aj na predstavenie projektu Prvé piešťanské mestské včely.

O občerstvenie sa postará Donut sk a môžete sa tešiť aj na chutný obed 🍲

VSTUP: 2€ dospelí, 1€ dieťa, deti pod 5 rokov zdarma

-inf-  Zdroj: EP

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972