Connect with us

Koktail

Kálnica cez víkend zažije najväčší slovenský bicyklový festival

Published

on

Siedmy ročník najväčšieho bicyklového festivalu na Slovensku BIRELL BikeFest bude prebiehať v termíne 26. až 28. mája v Bikeparku Kálnica. Meteorológovia hlásia na najbližší víkend slnečné počasie, a tak by bola určite škoda sedieť doma. Tešiť až na viac ako 400 testovacích bicyklov, 50 vystavovateľov, 11 súťažných disciplín, v ktorých pretekári otestujú svoje schopnosti i vytrvalosť, medzi nimi nebude chýbať napríklad Pumptrack, XC Eliminator, Enduro, Slopestyle, Downhill a Dual Slalom. Neopakovateľnú atmosféru, viaceré súťaže, sprievodné podujatia a koncerty si navyše môžu návštevníci počas víkendu užiť úplne zadarmo.

Nadšení cyklisti si môžu zmerať svoje sily v jedenástich disciplínach, ktoré preveria ich výdrž, výkon a techniku. Ani tento rok nebudú chýbať najobľúbenejšie disciplíny ako Dual Pumptrack, Dema XC Eliminator, CTM Enduro Race, ktoré sa tento rok zaradí do stredoeurópskej enduro série či celými rodinami obľúbený Kellys Bikefest Maratón. Chýbať nebude ani najextrémnejšia disciplína Garmin SLOPESTYLE s bronzovým statusom Freeride Mountain Bike World Tour! Zaradenie v tejto sérii je zárukou medzinárodnej účasti špičkových riderov, ktorí predvedú svoje najlepšie skoky a polety.

Advertisement
Hello GPT

Okrem povzbudzovania majú návštevníci možnosť otestovať rôzne značky a kategórie bicyklov. Tešiť sa môžete na viac ako 460 modelov od 39 značiek. Na testovanie bude tento rok pripravený XC testovací okruh, osem zjazdových a freeride tratí a tiež fourcross a dual slalomová trať. Pre tých, ktorí prídu s vlastným bicyklom, je pripravená úschovňa bicyklov.

Bohatý sprievodný program
BikeFest je celorodinná záležitosť a nezabúda ani na najmenších bikerov. Aj tento rok sa deti, ale aj rodičia môžu opäť tešiť na KENZEL detskú zónu – Kráľovstvo Kolieskovo, ktorá bude v prevádzke od piatka 10:00 hod. do nedele 15:00 hod. Deti si môžu požičať odrážadlá aj detské a juniorské bicykle úplne zadarmo.

Na tých, čo aktívne nejazdia, čaká bohatý sprievodný program. Tí, ktorí sa cez deň nezničia na bikoch či povzbudzovaním, dorazia večerné párty s nabitým hudobným line-upom.

V piatok BikeFest odpáli hip hopovú zábavu plnú zvučných mien domácej scény ako Vec, Zverina, Bekim či Hafner s Beyuzom. Sobotná Drum&Bassová Trident Night určite nebude zaostávať. Na hlavnom pódiu sa predstaví aj zástupca prvej ligy európskeho drum and bassu B-Complex. Ak vás párty nezláka, v Red Bull TV Cinema si budete môcť vychutnať tie najlepšie bikové filmy. Množstvo sprievodných akcií, stánky s rôznorodým jedlom, živé koncerty a všade prítomní dobre naladení ľudia. Chýba tu vôbec niečo? Áno… vstupné!

Video s najdôležitejšími okamihmi BIRELL BIKEFEST 2016 si môžete pozrieť tu:

Advertisement
Hello GPT

Viac informácií nájdete na www.bikefest.sk

-TS BIRELL BIKEFEST/SPORTMEDIA-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články