Pre tých čo diskgolf nepoznajú, hrá sa rovnako ako golf, ale namiesto loptičiek a palíc používate lietajúci tanier, ktorý sa nehádže do jamiek, ale do špeciálnych košov. Úlohou je dostať tanier z odpaliska do koša na čo najmenší počet hodov.
w_MG_3851Ak vás zaujal popis tohto športu vďaka OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany a sponzorom, ktorými sú spoločnosti Becherovka a Tenet, si ho budete môcť vyskúšať aj v Piešťanoch. „S podporou partnerov sa nám podarilo zakúpiť deväť košov. Cieľom je vybudovať v mestskom parku ihrisko, kde si budete môcť zahrať kedykoľvek. V ústrety nám vyšlo vedenie Domu umenia, kde sme mali predbežný súhlas riešiť tieto aktivity na ich pozemkoch. Po diskusii na referáte územnej správy Mesta Piešťany a s Pamiatkovým úradom v Trnave, sa však ukázalo, že jediným možným umiestnením ihriska z pohľadu pamiatkarov sú parcely za ihriskom Pirátska loď smerom k Váhu. Jedna z nich je však vo vlastníctve ministerstva hospodárstva, a tak musia najskôr prebehnúť rokovania s touto inštitúciou,“ vysvetľuje Tomáš Hudcovič z občianskeho združenia zámer a postup vybudovania ihriska. Dovtedy kým sa podarí dotiahnuť tieto záležitosti, chcú členovia združenia usporiadať viacero jednorazových podujatí.
Prvý Diskgolf v parku plánujú už na zajtrajší sviatok a voľný deň 1. septembra, keď si budete môcť vyskúšať tento zaujímavý šport. Začiatok je naplánovaný na 14:00 h a koše na trávnatých plochách pri Dome umenia budú k dispozícii do 18:00 h.

Niekoľko špeciálnych lietajúcich tanierov si budete môcť požičať, ale pre istotu si prineste aj vlastné – pokojne na skúšku môžu byť aj tie najobyčajnejšie.

Informácie o diskgolfe v Piešťanoch nájdete aj na facebooku.w_MG_3867 TS

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972