Aktuálny víkend 21. – 22. júla je na hrade Beckov venovaný 630. výročiu udelenia práv na hrad vojvodovi Stiborovi. Toto výročie je významné najmä z toho dôvodu, že za vojvodu Stibora sa z hradu stal honosný sídelný hrad. Neskôr bol síce prebudovaný v renesančnom štýle, ale celkový vizuál si udržal stáročia práve z obdobia Stiborovcov.

Návštevníci sa môžu tešiť na najväčší dobový tábor v novodobej histórii, šermiarske vystúpenia, tanečnice, sokoliarov ako aj úvodný sobotňajší sprievod šľachty a zbrojnošov obcou na hrad o 10.30 h. Atraktívna bude aj prednáška doktorky Dvořákovej k tomuto výročiu a Stiborovcom na hrade o 13.00 h. Sokoliarske vystúpenie je na pláne o 15:00 h a 17.00 h sa uskutoční peší buhurt – turnaj o štít vojvodu Stibora (šerm).

V nedeľu o 11:00 h uvidíte palné zbrane a šerm,  o 13:00 h sokoliarske vystúpenie, ďalej o 15.00 h tanečné vystúpenia a zábava pre návštevníkov, no a napokon o 17:00 h opäť Buhurt (šerm). Podujatím vás bude sprevádzať Združenie oživenej histórie Argenti.

Návštevníci si budú môcť pozrieť výstavu „Draci a drakobijci“ ako aj Hradné hospodárstvo.

Ďalší víkend – poslendý júlový – hrad Beckov  pozýva na zábavnú a jemne pikantnú nočnú prehliadku. Zistíte, či medzi múrmi hradu okrem panstva a služobníctva prebývali aj
kardinálne hriechy a kto všetko im mohol podľahnúť. Odhaľte to, čo chceli obyvatelia hradu pred inými ukryť.

Príďte si vypočuť, o čom hradné múry šepocú. Prehliadku budete môcť navštíviť v piatok 27. alebo sobotu 28. júna, vždy o 20:00, 21:00 a 22:00. Večerným hradom vás bude
sprevádzať Aeneas Silvius Bartolomeo Piccolomini. Miestny humanista, diplomat a historiograf. Spolu s ním počas siedmych zastavení odhalíme tajomstvá hradných múrov a to v podobenstve siedmych hriechov: pýcha, smilstvo, obžerstvo, hnev, závisť, lakomstvo, lenivosť.

Zábavná hraná nočná prehliadka hradu Beckov nevychádza zo skutočných udalostí, ale kto vie ako to v skutočnosti mohlo byť… Posledný víkend júlový sa vám budú výborným hereckým stvárnením a jemne pikantnou hranou večernou prehliadkou hradu spríjemniť divadelníci z OZ Z malého Ríma.

-inf-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972